У міноборони РФ заявили, що ракета, яка збила MH17 на Донбасі, належала Україні

У міноборони РФ назвали підробкою раніше оприлюднені записи переміщення "Бука" на Донбасі
Фото: ЕРА

У міністерстві оборони РФ заявили, що вирішили оприлюднити нібито засекречені дані про ракету, яка збила у 2014 році над Донбасом Boeing 777 із 298 людьми на борту.

У міністерстві оборони Росії заявили, що встановили бортовий номер ракети, яка збила у 2014 році над Донбасом Boeing 777, що летів з Амстердама в Куала-Лумпур. Про це сьогодні заявив спікер відомства Ігор Конашенков на брифінгу, який транслював телеканал "Россия 24".

Ракету із серійним номером 9д1318869032 було виготовлено в Підмосков'ї на Долгопрудненському науково-виробничому підприємстві.

У відомстві стверджують, що 29 грудня 1986 року її надіслали в частину 20152 Прикарпатського військового округу Української РСР, відтоді вона не поверталася на територію Росії.

У міноборони заявили, що ці дані було засекречено, проте "через важливість того, що відбувається", їх вирішили розсекретити.

Російські військові запевняють, що перехопили аудіозаписи українців, які нібито доводять причетність України до аварії борту.

У міноборони РФ повідомили, що відео про переміщення російського "Бука" з території Росії в Україну, які використовувала міжнародна група слідчих, є підробкою. Там запевняють, що в деякі записи зенітно-ракетний комплекс додали за допомогою монтажу.

Крім того, на брифінгу презентували аудіозапис, на якому чути, як чоловічий голос говорить про можливість "збити ще один малайзійський Boeing". У РФ запевняють, що голос на записі належить українському полковнику Русланові Гринчаку, який із 2009-го до 2015 року командував бригадою протиповітряних сил України.

Boeing 777, що летів з Амстердама в Куала-Лумпур, зазнав аварії 17 липня 2014 року поблизу Тореза Донецької області. Загинули всі 298 осіб, які перебували на борту.

26 вересня 2016 року Об'єднана слідча група (JIT) повідомила, що рейс MH17 було збито з російського комплексу "Бук" із території, підконтрольної проросійським бойовикам. Після аварії літака комплекс повернули у РФ. 24 травня 2018 року слідчі уточнили, що "Бук" прибув на Донбас із Курської області, де базується 53-тя бригада збройних сил РФ. Слідчі відновили маршрут, яким було перевезено установку.

Нідерланди й Австралія офіційно обвинуватили Росію в загибелі пасажирів рейсу MH17.

Путін говорив, що російська сторона визнає висновки JIT про авіакатастрофу МН17 тільки в разі своєї участі в розслідуванні. Він заперечував, що російська ракета могла збити Boeing.