СБУ затримала в Харкові шістьох інженерів-ядерників за підозрою в роботі на "Росатом"

Фігуранти працювали над модернізацією російських АЕС
Фото: Служба безпеки України / Telegram

Служба безпеки України затримала в Харкові шістьох колишніх співробітників проєктних інститутів України за підозрою в роботі на країну-агресора Росію. Про це в СБУ повідомили в Telegram 8 квітня.

За даними спецслужби, це інженери, які за гроші допомагали під'єднати захоплену окупантами Запорізьку АЕС в Енергодарі до російської мережі корпорації "Росатом". Окрім того, вони розробляли науково-дослідну й проєктну документацію для модернізації російських атомних станцій – Курської, Ростовської, Нововоронезької й Балаковської, ідеться в повідомленні.

"За даними слідства, основним фігурантом провадження є керівник проєктної організації в Харкові. Посадовець налагодив контакт із рашистами через свого родича – власника російської компанії, яка виконує підряди "Росатому"... До злочинної діяльності харків'янин залучив ще п'ятьох місцевих науковців у галузі атомної енергетики", – розповіли в СБУ.

За "співпрацю" фігуранти отримували з РФ винагороду в криптовалюті. Кошти надходили на криптогаманці підставних осіб, які потім переводили в готівку отримані суми й передавали їх проєктантам, стверджують правоохоронці.

Усіх шістьох затриманих повідомили про підозру за ч. 1 ст. 111-2 Кримінального кодексу України (пособництво державі-агресору).

Контекст:

ЗАЕС опинилася під окупацією російських військових на початку березня 2022 року й відтоді працює під їхнім контролем.

Представники "Росатому" разом із російськими окупантами перебувають на ЗАЕС, повідомляла українська компанія "Енергоатом". За її даними, на АЕС окупанти б'ють український персонал, намагаючись змусити його переходити у фейкове АТ "Експлуатаційна організація Запорізької АЕС", яким керує "Росатом", і відзвітувати російській владі про те, що український персонал станції підтримує їх.

В "Енергоатомі" заявляли, що Росія хоче перепід'єднати ЗАЕС до російської енергосистеми.

5 лютого 2023 року президент України Володимир Зеленський затвердив рішення Ради нацбезпеки і оборони про нові санкції проти атомної галузі РФ, у списку опинився й "Росатом".