Розблокування експорту металу через порти дасть Україні 4 млрд грн лише у вигляді податків – ЗМІ

Відновлення експорту металу через порти стане поштовхом для відновлення металургійної галузі та нарощування обсягів виробництва, пише "РБК-Україна"
Фото: gmk.center
Диверсифікація експорту через порти, зокрема додавання металу до "зернової угоди", принесе Україні приблизно $10 млрд валютного виторгу, а також дасть приблизно 4 млрд у вигляді податків і зборів до бюджетів. Це дасть змогу знизити курс долара і зменшити залежність країни від міжнародних фінансових донорів. Про це пише у своєму матеріалі "РБК-Україна".

"Відкриття портів для продукції ГМК із легкістю забезпечить Україні мінімум $600 млн, тобто кілька мільярдів до кінця року. Цього достатньо, щоб зменшити курс долара. Окрім того, це дасть понад 4 млрд грн до бюджетів у вигляді податків і зборів, що вкрай важливо для воюючої країни, міжнародний рейтинг якої коливається на рівні переддефолтного. Також це допоможе знизити залежність України від міжнародної допомоги – нам не доведеться ходити з "простягнутою рукою" до фінансових організацій, благаючи виділити пару мільйонів на виплати зарплат і пенсій", – пише агентство.

Також, зазначають журналісти, відновлення експорту металу через порти стане поштовхом для відновлення металургійної галузі та нарощування обсягів виробництва. Це допоможе запустити всі підприємства, які простоюють, повернути на роботу персонал і забезпечити йому виплату заробітної плати в повному обсязі, що зумовить пожвавлення всіх сфер економіки, вважають автори статті.

Контекст:

Після початку повномасштабного російського вторгнення в Україну торговельне судноплавство в Азовському морі було заблоковано. 19 березня головний редактор видання BlackSeaNews Андрій Клименко повідомив, що Росія замінувала у Чорному морі рекомендовані шляхи для цивільних суден від Босфору до Одеси і звинуватила у цьому Україну.

22 липня в Туреччині відбулося підписання угод про морський експорт українського зерна (Україна підписала документ із Туреччиною та ООН, Росія дзеркально зробила те саме). Агентство "Інтерфакс-Україна", посилаючись на текст документа, повідомило, що угода стосується безпечного судноплавства для експорту зерна, продуктів і добрив із морських портів Одеса, Чорноморськ та Південний протягом 120 днів із моменту підписання з можливістю продовження цього строку.

Президент України Володимир Зеленський говорив 13 серпня, що з українських портів вийшло вже 16 суден із зерном для семи країн на трьох континентах у Європі, Азії та Африці. На їхньому борту приблизно пів мільйона тонн агропродукції: кукурудза, пшениця, олія, соя та інші товари, абсолютно необхідні світовому ринку, розповів президент.

Після початку повномасштабного вторгнення Росії на територію України значно скоротили експорт своєї продукції через блокаду морських портів, зокрема, металургійні компанії. Українські металургійні компанії не можуть доправляти свою продукцію покупцям морським шляхом, до того ж Росія вивозить захоплений метал і, ймовірно, спробує його продати на міжнародному ринку.