Кур про зняття з розшуку людей з оточення Януковича: Це наші "прорахунки", м'яко кажучи, якщо не сказати жорсткіше – злочин! G

Кур: Усі публічні заяви приносять лише шкоду
Фото: Ростислав Гордон / Gordonua.com

Міжнародні юридичні організації не вважають злочинцями українських екс-чиновників часів президентства Віктора Януковича, заявив у коментарі виданню "ГОРДОН" колишній керівник управління кримінальної розвідки ГУБОЗ МВС України Валерій Кур.

Українська сторона не довела провини екс-чиновників часів президентства Віктора Януковича, яких Інтерпол зняв із розшуку, заявив у коментарі виданню "ГОРДОН" колишній керівник управління кримінальної розвідки ГУБОЗ МВС України Валерій Кур.

"Нерозумно думати, що Інтерпол комусь підігрує. Він тут не винен – це наші "прорахунки", м'яко кажучи, якщо не сказати жорсткіше – злочин! В Інтерполі існують інституції із захисту норм міжнародного права. Вони продовжують вивчати матеріали щодо тих чи інших осіб навіть після того, як їх було оголошено в розшук. Не секрет, що всі представники колишньої влади мають дуже дорогу, зокрема і міжнародну юридичну підтримку. Їм нескладно довести, що їх оголосили у розшук у момент зміни політичної влади, що в їхньому випадку мова йде не про кримінальний злочин. А Україна не надала достатньо доказів, що підтверджують провину цих осіб, підкреслюю, не політичну, а кримінальну відповідальність", – зазначив Кур.

На його думку, нинішні українські політики вирішили "попіаритися" на цій темі.

"Думаю, в Інтерполі вважають, що ми абсолютно безграмотно підготували матеріали справ, намагаючись включити туди політичний складник. Політичним силам, які прийшли після Майдану, за старою звичкою захотілося "попіаритися" перед народом і голосно заявити, що всіх корупціонерів режиму Януковича знайдемо і повернемо в Україну для проведення над ними суду. Й обов'язково повернемо мільярди доларів. Але це все залишилося на рівні політичної риторики. Довести нічого не можуть. Так буває, коли політики дають обіцянки з високої трибуни про боротьбу зі злочинністю, наприклад. Але справжню професійну роботу слідчого або оперативника роблять у тиші", – підкреслив співрозмовник.

За його словами, міжнародні юридичні організації не вважають злочинцями екс-чиновників з України.

"Усі публічні заяви приносять лише шкоду. Навіть якщо відкинути корупційний складник, коли представники "старої" влади "відкуповуються" від своїх "близнюків", які прийшли їм на зміну. Але більшість моїх колег-професіоналів не відкидає і цього складника. По-перше, через розголос можуть знищити докази і свідків. По-друге, міжнародні юридичні організації не вважають українських екс-чиновників злочинцями. Точно так само, як і чиновників інших держав колишнього СРСР, які "загальмували" на підході до Євросоюзу. Або інших держав, "закритих" від міжнародних спільнот. Вони дають зрозуміти, що якщо у нас інша думка стосовно цього, то її потрібно довести", – резюмував Кур.

Керівник управління спеціальних розслідувань ГПУ Сергій Горбатюк заявив, що у розшуку Інтерполу більше не перебувають екс-президент України Віктор Янукович, колишній прем'єр-міністр Микола Азаров, екс-генпрокурор Віктор Пшонка, колишній глава Адміністрації Президента України Андрій Клюєв, екс-міністр фінансів Юрій Колобов і колишній глава МВС Віталій Захарченко.

Наприкінці 2013-го – на початку 2014 року в Україні відбулися масові протести, які привели до зміни влади. Тоді мітингувальникам протистояли правоохоронні органи і найняті владою озброєні бандити (тітушки). Екс-генпрокурор Віталій Ярема заявляв, що лише з 18-го до 20 лютого 2014 року було вбито 77 протестувальників, приблизно 700 осіб дістало поранення.

22 лютого 2014 року Верховна Рада визнала, що Янукович самоусунувся від посади і не виконує своїх обов'язків, після чого було оголошено нові президентські вибори. Наприкінці лютого 2014 року Янукович покинув Україну, зараз із сім'єю проживає в Росії.

Заступник генерального прокурора Євген Єнін заявив у вересні 2017 року, що Янукович і його оточення завдали Україні збитків у розмірі приблизно $40 млрд.