Екс-голова луганської СБУ Петрулевич: Анексія Криму коштує Росії мінімум $3 млрд на рік, на захоплений Донбас витрачають не менше
Росія витрачає на військову агресію в Україні мінімум 2% свого річного бюджету. На тлі західних санкцій це завдає серйозної шкоди економіці країни, саме тому Кремль буде ще більше відволікати увагу свого населення на "зовнішнього ворога" в особі офіційних Києва і Вашингтона, заявив "ГОРДОН" екс-голова луганської СБУ Олександр Петрулевич.
Анексований Крим, окуповані райони Східної України плюс витрати на армію і озброєння коштують Російській Федерації мінімум 2% від річного бюджету. Крім того, і ці кошти розкрадають. Про це в інтерв'ю виданню "ГОРДОН" заявив український контррозвідник, екс-голова луганської СБУ генерал-майор Олександр Петрулевич.
"Анексія півострова коштує Росії мінімум $3 млрд на рік, на захоплений Донбас витрачають не менше. Та й ці кошти розкрадають. Он наприкінці червня Путін у Крим, в "Артек", завітав, Аксьонов (самопроголошений "глава" Криму. – "ГОРДОН") говорити почав: мовляв, де гроші? А що таке $3 млрд на Крим? Це майже 1% бюджету Росії. Разом із Донбасом – 2%. Плюс купу військ там утримувати треба", – зазначив Петрулевич.
За його прогнозами, економічна ситуація всередині Росії буде лише погіршуватися, а тому Кремль ще сильніше почне відволікати увагу населення на "зовнішнього ворога" в особах України і США.
"Щоб нормально зайти у виборчий період, Путіну треба вже зараз піднімати росіянам пенсії-зарплати. А як піднімати, якщо фінанси скоротилися, нафта нижче ніж $50 за барель, ціни на газ теж впали? Інвестицій у країну немає, а витрати величезні. Коли всередині країни виникають економічні і політичні проблеми, потрібно знайти зовнішнього ворога. Це класика. І Кремль знайшов ворога в особі України та США", – переконаний Петрулевич.
"Екс-губернатор Луганської області Болотських, занесений до бази сепаратистів "Миротворець" і найкращий кореш Шойгу, живе в Києві". Повна версія інтерв'ю з Олександром Петрулевичем
Щодо Росії було введено економічні санкції Сполученими Штатами, Євросоюзом та деякими іншими країнами навесні 2014 року після того, як Росія анексувала український півострів Крим і почала військову агресію на сході України. Санкційні пакети кілька разів розширювали і посилювали.
8 березня 2017 року держсекретар США Рекс Тіллерсон запевнив міністра закордонних справ України Павла Клімкіна, що санкції США щодо РФ будуть діяти до повного виконання Мінських домовленостей і деокупації Донбасу та Криму.
14 липня президент США Дональд Трамп підтвердив, що не скасує санкцій проти Росії, поки не буде досягнуто прогресу із врегулювання ситуації в Україні.