Арахамія розповів, коли Україна може відновити переговори з РФ із сильнішої позиції

Арахамія заявив, що наразі Україна не розглядає можливості відновлення переговорів із РФ
Фото: sluga-narodu.com
Голова парламентської фракції "Слуга народу" Давид Арахамія, який бере участь у переговорах України з РФ, вважає, що їх можна буде відновити із сильнішої позиції наприкінці серпня. Про це він заявив у коментарі "Голосу Америки" 17 червня.

На запитання, що відбудеться наприкінці серпня, він відповів: "Ми не хочемо ділитися нашими планами з росіянами, бо вони можуть це побачити у відкритих джерелах. Але я думаю, ми проведемо операції з контрнаступу в деяких місцях".

Арахамія заявив, що станом на сьогодні українська сторона не розглядає можливості відновлення переговорів із РФ, принаймні до моменту, коли Україна не зміцнить своїх сил, а російські війська не повернуться до позицій, на яких вони були до 24 лютого.

"Мінімальна прийнятна угода була б, якщо б ми їх вигнали або вони добровільно відійшли на позиції, де вони були до 24 лютого", – сказав він.

Після цього, за словами політика, можна було б говорити про повернення Україні всіх суверенних територій, включно з тимчасово окупованим Кримом та районами Донецької і Луганської областей.

"Ми могли б розглянути якусь політичну угоду, на зразок тієї, що ми пропонували у Стамбулі. Ми, наприклад, кілька років не торкаємося кримського питання. Ми не робимо цього військовим шляхом, але робимо це дипломатичним і політичним способом", – сказав він.

Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)

Контекст:

Переговори про закінчення війни Україна та Росія вели на рівні делегацій. Відбулося чотири очні раунди (останній – 29 березня у Туреччині). Окрім того, делегації зустрічалися у відеоформаті. Наразі переговорний процес зупинено, бо з російської сторони немає конкретики, яку можна було б обговорювати, пояснювали в Офісі президента України.

В ОП наголошували, що припинення вогню без відведення російських військ є неприпустимим, оскільки призведе лише до того, що РФ і далі контролюватиме частину територій України. Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба говорив, що не вірить у ймовірну домовленість із Росією про режим припинення вогню, оскільки РФ не прагне миру, а можливу паузу у воєнних діях використає для накопичення сил.

Президент України Володимир Зеленський неодноразово говорив про готовність говорити з Путіним і ще в березні закликав главу Кремля "своїми ногами виходити звідти, де він там є", і прийти на зустріч у будь-яку точку світу, окрім України, Росії та Білорусі.

Президент США Джо Байден 31 травня заявив, що переговори України з Росією "зайшли у глухий кут" не з вини Києва.

Арахамія під час візиту до Вашингтона 15 червня заявив, що Україна зараз у слабкій переговорній позиції, тому не хоче сідати за стіл переговорів.

Президент Франції Еммануель Макрон за підсумками зустрічі із Зеленським 16 червня у Києві заявив, що Німеччина та Франція не вимагатимуть, щоб Україна погоджувалася на поступки у переговорах із Росією.