У США розкрили вміст військового пакету Україні. Зеленський подякував за підтримку у критичний момент
У пакет військової допомоги Україні від США на $1,25 млрд зі складів Пентагону, про який 30 грудня оголосив президент Джо Байден, зокрема, увійшли боєприпаси, ракети й артснаряди. Про це йдеться в заяві держсекретаря США Ентоні Блінкена, опублікованій на сайті Держдепу.
За словами Блінкена, США надають "значний пакет украй потрібного озброєння й обладнання українським партнерам", які "захищаються від агресії з боку Росії".
Як вказав держсекретар США, у новий пакет військової допомоги ввійшли:
- боєприпаси для протидії БПЛА (c-UAS);
- боєприпаси для ППО;
- боєприпаси для РСЗВ HIMARS;
- артснаряди калібрів 155 мм і 105 мм;
- боєприпаси класу "повітря – земля";
- протитанкові системи Javelin і шведські ПТРК AT-4;
- ракети з трубчастим пуском, оптичним стеженням і дротовим наведенням (TOW);
- боєприпаси для зброї, яку обслуговує екіпаж, осколкові гранати;
- обладнання й боєприпаси для підриву;
- засоби зв'язку, навчання, програмне забезпечення, одяг та індивідуальне спорядження;
- запасні частини й допоміжне обладнання;
- навчання і транспорт.
"Сполучені Штати і понад 50 країн об'єднали свої зусилля, щоб забезпечити Україні можливості, потрібні для захисту від російської агресії", – резюмував Блінкен.
У Пентагоні уточнили, що в межах 73-го пакету PDA (програми президентських повноважень зі скорочення запасів міноборони США) Україна, зокрема, отримає боєприпаси до систем ППО NASAMS і HAWK, ракети Stinger, високошвидкісні протирадіолокаційні ракети HARM.
Крім того, США оголосили про виділення приблизно $1,22 млрд на реалізацію ініціативи зі сприяння безпеці України (USAI), щоб надати Києву додаткові засоби ППО, системи "повітря – земля", БПЛА й інші можливості для боротьби з російською агресією, додали в Пентагоні.
Президент України Володимир Зеленський заявив в Х, що пакет від США зміцнить українських захисників на фронтах.
"Цю підтримку надають у критичний момент, коли Росія посилює свої напади, навіть удаючись до залучення північнокорейських солдатів і далі отримуючи зброю з Північної Кореї й Ірану. Кожен акт солідарності з боку наших партнерів рятує життя, зміцнює нашу незалежність і підвищує нашу стійкість. Це також демонструє, що демократичні країни сильніші за автократичних агресорів", – написав глава держави.
Зеленський висловив подяку Байдену, Конгресу й усьому американському народу за їхню непохитну підтримку України.
"Ми маємо й далі рухатися до миру через силу, щоб досягти нашої спільної мети – миру 2025 року, – яку поділяють Україна й усі її партнери. Україна, яка щодня захищає себе від жорстоких нападів, розраховує на наших стратегічних друзів", – резюмував український президент.
Контекст:
За даними Пентагону, станом на 30 грудня США виділили Україні понад $66 млрд на допомогу у сфері безпеки з початку роботи адміністрації Байдена, включно із приблизно $65,4 млрд – із початку повномасштабного вторгнення Росії 24 лютого 2022 року.
Чинна адміністрація США забезпечила Україну ресурсами для захисту від агресії Росії на рік наперед, заявив 17 грудня речник Держдепартаменту Метью Міллер.
Раніше, 8 грудня, новообраний президент США Дональд Трамп в інтерв'ю NBC News не відкинув можливості зменшення обсягів американської підтримки України для боротьби з РФ. Коли журналістка запитала Трампа, чи має Україна готуватися до скорочення американської допомоги, він сказав: "Можливо". І після короткої паузи додав: "Авжеж".