В Україні діють інноваційні освітні центри для дітей, де навчають за допомогою ШІ

Проєкт реалізують ЮНІСЕФ і Асоціація інноваційної та цифрової освіти (AIDE) за фінансової підтримки уряду Японії
Фото: Асоціація інноваційної та цифрової освіти

У Херсонській, Миколаївській та Одеській областях цьогоріч запрацювало 46 цифрових освітніх центрів (DLC – Digital Learning Centres). Про це 2 грудня повідомила видання "ГОРДОН" пресслужба Асоціації інноваційної та цифрової освіти.

Проєкт реалізують ЮНІСЕФ і Асоціація інноваційної та цифрової освіти (AIDE) за фінансової підтримки уряду Японії.

Інноваційні освітні центри відкривають, зокрема, у громадах, звільнених від окупації. Через близьке розташування до лінії фронту така місцевість зазнає руйнувань унаслідок повітряних атак, тому діти не завжди мають доступ до якісної очної освіти.

Наприклад, у Херсонській області проживає приблизно 10 тис. учнів, котрим треба забезпечити належне навчання. Як зазначають ініціатори, в інших областях це питання стає також актуальним через імовірні блекаути або брак місць у шкільних укриттях, як-от в Одесі й Миколаєві.

"За даними дослідження Державної служби якості освіти, результати навчання дітей, які відвідують ці центри, вищі за результати дітей, які поки що не охоплені ними", – розповів координатор освітніх проєктів ЮНІСЕФ Анатолій Ігнатович.

Навчання в цифрових центрах відбувається за моделлю "перевернутого класу" й за допомогою гейміфікованих технологій, зокрема штучного інтелекту, віртуальної реальності, кейсових уроків і Minecraft.

"Таким чином, дітям і підліткам не тільки стає цікавим сам процес навчання, яким вони самі управляють, а також у них розвиваються важливі для життя навички тайм-менеджменту, самостійного прийняття рішень тощо", – пояснила виконавча директорка Асоціації інноваційної та цифрової освіти, координаторка мережі українських освітніх хабів Марія Богуслав.