ЄС відмовився знімати санкції з Росії в обмін на припинення вогню

ЄС відмовився знімати санкції з Росії в обмін на припинення вогню
Кремлю відмовили у знятті санкцій
Фото: EPA

Брюссель відхилив вимогу країни-агресора Росії зняти обмеження ЄС з основного сільськогосподарського банку в межах угоди про часткове припинення вогню. Про це 26 березня пише Financial Times.

Як заявила виданню представниця Європейської комісії із закордонних справ Анітта Гіппер, однією з головних передумов для зміни чи скасування санкцій може стати припинення агресії в Україні й беззастережне виведення всіх російських військових сил з усієї території України.

За її словами, основним завданням ЄС, як і раніше, залишається максимальний тиск на Росію з використанням усіх доступних інструментів, включно із санкціями, щоб обмежити можливості Росії вести війну проти України.

Цю заяву зробили після того, як США оголосили, що домовилися про припинення вогню з Росією й Україною, яке поширюється на енергетичну інфраструктуру й Чорне море. Пізніше Кремль заявив, що угода залежить від скасування санкцій, зокрема введених проти "Россельхозбанка" – банку, який займається фінансуванням виробництва й експорту продовольства, – і його повторного під'єднання до глобальної системи банківських повідомлень SWIFT.

Комісія також відкинула звинувачення Росії в тому, що її санкції проти Москви обмежили експорт продовольства й добрив, які є важливими для бідних країн. За словами Гіппер, санкції ЄС у жодному разі не спрямовані на торгівлю сільськогосподарськими товарами, включно з харчовими продуктами, зерном і добривами між Росією й третіми країнами.

Контекст:

Закриті переговори делегацій США та Росії відбулися в Ер-Ріяді 24 березня. Метою переговорів було "досягнення прогресу в забезпеченні широкого припинення вогню в Україні".

На переговорах зі США російська делегація висувала вимогу передати під контроль РФ усі території чотирьох областей України – Донецької, Луганської, Запорізької та Херсонської, повідомляє The Moscow Times із посиланням на джерела.

25 березня Кремль опублікував свою заяву за підсумками переговорів зі США в Ер-Ріяді. Москва погодилася на безпеку судноплавства в Чорному морі, вимагаючи зняття санкцій з "Россельхозбанка" та інших фінансових організацій, залучених до забезпечення операцій з міжнародної торгівлі продовольством (зокрема рибопродукцією) й добривами.