У Нацполіції розповіли, що чекає на порушників комендантської години в новорічну ніч

Правоохоронці обіцяють ставитися з розумінням до різних обставин порушення комендантської години в новорічну ніч
Фото: depositphotos.com (ілюстративне)

Порушників комендантської години в новорічну ніч будуть затримувати і доправляти до відділень поліції. Про це в ефірі телемарафону "Єдині новини" 31 грудня сказав начальник департаменту превентивної діяльності Національної поліції України Максим Ахрамєєв, трансляцію веде ТСН

Він зазначив, що в кожному регіоні комендантську годину встановлено у свій час, майже скрізь він однаковий. Про зміни цього часового проміжку в Нацполіції інформації немає.  

"Усі наряди Нацполіції будуть реагувати на осіб, які перебувають під час комендантської години на вулицях. Є різні причини: якщо це була негайна потреба, або потрібно звернутися до лікарень, або ще якісь причини – будемо з розумінням ставитися. Усіх інших будемо доставляти і з'ясовувати всі обставини", – сказав він. 

За словами Ахрамєєва, із 24 грудня залучено максимальну кількість особового складу в місцях масового скупчення людей і на автошляхах України з метою гарантування безпеки дорожнього руху. 

Щодо відповідальності за порушення комендантської години, Ахрамєєв зазначив, що її, "на жаль, немає".  

Окремо він нагадав про заборону на використання піротехнічних засобів, за яке передбачено адміністративну і кримінальну відповідальність. Адміністративна відповідальність передбачає штраф у розмірі 35–60 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (595–1020 грн). Кримінальна – штраф або позбавлення волі, залежно від кваліфікації.   

Контекст:

Президент України Володимир Зеленський оголосив воєнний стан уранці 24 лютого 2022 року, після початку вторгнення російських військ в Україну. Окрім інших заходів, у країні діє комендантська година. Її тривалість установлюють місцеві військові адміністрації або військове командування. Під час комендантської години заборонено перебування людей на вулицях і у громадських місцях без спеціальних перепусток і посвідчень. Виходити можна лише під час повітряної тривоги, щоб дійти до найближчого укриття. Обов'язково мати із собою документи, які посвідчують особу.