РФ планує, що "українське питання" мають завершити до 2026 року – ГУР

РФ планує, що "українське питання" мають завершити до 2026 року – ГУР
Скібіцький зазначив, що Росія прогнозує 15 сценаріїв імовірних воєнних конфліктів до 2045 року
Фото: gur.gov.ua

Країна-агресор Росія планує завершити "українське питання" до 2026 року, про що йдеться у створеному РФ геополітичному прогнозі на 2026–2035 роки з оцінкою його наслідків до 2045 року. Про це повідомив представник Головного управління розвідки Міноборони Вадим Скібіцький під час круглого столу "Нові контури європейської безпеки", інформує ГУР у Тelegram 26 березня.

"РФ у цих документах чітко визначила – "українське питання" має бути завершене до 2026 року. Бо, якщо війна продовжиться ще 5–10 років, РФ ніколи не зможе наздогнати і стати на один рівень зі США і Китаєм", – заявив Скібіцький.

У розвідці зазначили, що Росія прогнозує 15 сценаріїв імовірних воєнних конфліктів до 2045 року, шість із яких пов’язані з Північною Європою.

"Північна Європа розуміє, розуміють країни Балтії. Розуміє Польща. По Польщі тільки чотири сценарії можливого воєнного конфлікту. Польща наразі розуміє, що це – безпосередня загроза", – пояснив він.

Представник ГУР додав, що роль України є важливою в нових підходах до організування європейської системи безпеки.

Контекст:

7 січня науковий співробітник американського аналітичного центру Yorktown Institute Роберт Кларк в інтерв'ю Sky News сказав, що Україна і РФ можуть укласти мирну угоду до 20 квітня.

Bloomberg також писав, що Вашингтон сподівається досягнути угоди про мир до 20 квітня, однак, за даними агентства, Білий дім визнає, що строки можуть зміститися, "з огляду на великі розбіжності між позиціями обох сторін". 

18 березня відбулася телефонна розмова президента США Дональда Трампа з нелегітимним президентом РФ Володимиром Путіним. Глава Білого дому повідомив, що вони домовилися про припинення ударів по об'єктах енергетики та інфраструктури на 30 днів, подальшу роботу над повним припиненням вогню, а також обговорили "багато елементів майбутньої мирної угоди". У Кремлі підтвердили, що Путін нібито погодився з пропозицією Трампа припинити обстріл енергетичної інфраструктури України, але висунув умови щодо припинення військової допомоги й передання розвідданих Україні. Водночас Трамп в інтерв'ю Fox News сказав, що теми допомоги Україні вони не обговорювали.

19 березня Трамп поговорив із президентом України Володимиром Зеленським. Український президент назвав телефонний дзвінок "позитивним, змістовним і відвертим".

23 березня в Ер-Ріяді (Саудівська Аравія) завершилися переговори української та американської делегацій щодо врегулювання війни. Міністр оборони України Рустем Умєров заявив, що розмова була "конструктивною і змістовною", сторони обговорили основні питання, зокрема в енергетичній сфері. Про конструктивність зустрічі заявив Зеленський.

24 березня відбулися консультації між американською делегацією й представниками РФ. Зустріч була закритою. За даними російського пропагандистського агентства "РИА Новости", сторони мали оприлюднити спільну заяву за підсумками цих консультацій 25 березня. Джерела The Moscow Times повідомили, що росіяни вимагали взяття під свій контроль усієї території Донецької, Луганської, Запорізької та Херсонської областей.

26 березня  Трамп припустив, що Росія "тягне час" і намагається відтермінувати досягнення повного перемир'я з Україною.