Росіяни, імовірно, готуються до механізованого штурму Часового Яру – речник угруповання "Луганськ"

Різких проривів росіян у Донецькій області не фіксують, але є фактори, які вказують на ймовірність штурму в напрямку Часового Яру. Про це 4 квітня в ефірі телемарафону "Єдині новини" повідомив речник оперативно-тактичного угруповання "Луганськ" Дмитро Запорожець, його транслював "1+1".
Відповідаючи на запитання щодо спроб потужних різких проривів росіян у зоні відповідальності ОТУ "Луганськ", Запорожець зазначив, що таких поки немає, але не відкинув імовірності наступу найближчим часом.
"Наразі [штурмів] не спостерігається, але ми тримаємо руку на пульсі саме по місту Часів Яр, адже є фактори, які вказують на те, що такий механізований штурм найближчим часом можливий", – наголосив він.
За його словами, про наступ можуть свідчити зростання кількості артилерійських обстрілів і зниження ворожої активності в радіоефірі.
"Якщо тиждень тому говорили про 150–180 [артобстрілів], то зараз уже перевалило за 200–264, як і по Торецьку, – таку кількість артилерії спрямував ворог на позиції сил оборони. Також активно йде розвідка розвідувальними дронами. За минулу добу одномоментно в повітрі висіло близько 21 розвідувального дрона по всій операційній зоні, але найбільша кількість саме на часовоярському й торецькому напрямках. Також ворог не веде активно зараз перемовини в радіоефірі, що може теж говорити, що щось він накопичив і буде намагатися здійснювати штурмові дії", – зазначив Запорожець.
Він припустив, що окупанти чекають на сприятливі для проведення штурмових дій погодні умови.
"Скоріш за все, [армія РФ] чекає якихось погодних умов, чи то дощу, чи, можливо, туману, чи дощу з туманом, для того, щоб активно здійснити штурмові дії в напрямку саме Часового Яру. Висока ймовірність того, що механізований штурм буде на часовоярському напрямку", – зазначив речник ОТУ "Луганськ".
Контекст:
Країна-агресор РФ розв'язала війну проти України 2014 року, окупувавши Крим і частини Донецької й Луганської областей. 24 лютого 2022 року Росія розпочала повномасштабне вторгнення в Україну з північного, східного й південного напрямків. На території Донецької області з перших днів повномасштабної війни відбуваються бої, тут пролягає лінія розмежування.
Напружені бої неподалік Часового Яру тривають відтоді, як у лютому 2024 року окупантам удалося захопити Авдіївку.
20 червня у 24-й окремій механізованій бригаді імені короля Данила повідомили про передислокацію в район Часового Яру для посилення оборони. У ЗСУ розповіли 4 липня, що сили оборони відійшли з мікрорайону Канал у Часовому Яру.
У грудні ОВА інформувала, що в Часовому Яру не залишилося жодного вцілілого будинку. Наприкінці року ЗСУ повідомляли про міські бої.
15 березня 2025 року колона російської бронетехніки з десантом намагалася прорватися в Часів Яр, але сили оборони України знищили її, розповів командувач Нацгвардії України Олександр Півненко.