В Україну скерують франко-британську місію, яка працюватиме над зміцненням ЗСУ

В Україну скерують франко-британську місію, яка працюватиме над зміцненням ЗСУ
Макрон розповів про місію, яку скерують в Україну
Фото: EPA

Спільна місія Франції та Великобританії вирушить в Україну, щоб підтримати її сили оборони. Про це заявив президент Франції Еммануель Макрон на пресконференції в Парижі 27 березня, його цитує The Guardian.

Макрон зазначив, що зараз немає одностайності щодо скерування в Україну європейських сил стримування після домовленості про повне припинення вогню. Однак є домовленість, що будь-які майбутні гарантії безпеки мають ґрунтуватися на трьох стовпах.

  1. Сильна українська армія. Для цього франко-британська місія вирушить в Україну та з'ясує, що можна зробити для підтримки її війська.
  2. Підтримка на стратегічних позиціях. Сили стримування не розміщуватимуть на фронті, але вони надаватимуть допомогу українським військовим у стратегічних районах.
  3. Переозброєння Європи й демонстрація європейської позиції. Це означає, що європейські вимоги мають бути долучені до будь-яких мирних переговорів.

Макрон додав, що Європа має бути готова до будь-яких обставин, навіть якщо Сполучені Штати не підтримають її ініціативи з безпеки. Водночас він припустив, що президент США Дональд Трамп може передумати, коли побачить, що Росія не грає чесно й не виконує його очікувань.

Прем’єр-міністр Великобританії Кір Стармер розповів, що до франко-британської делегації доєднається Німеччина, пише The Telegraph. За його словами, Європа мобілізується в масштабах, яких "не спостерігали десятиліттями", щоб підтримати майбутню мирну угоду в Україні.

Контекст:

2 березня Стармер заявив, що Великобританія, Франція й Україна зобов'язалися спільно працювати над мирною угодою, сформували "коаліцію охочих"У межах цієї ініціативи в Україну можуть скерувати війська з низки європейських країн і країн НАТО як миротворців, щоб утримати країну-агресора РФ від переозброєння й повторного нападу в майбутньому.

The Times писала, що приблизно 35 країн погодилися надати зброю, логістичну й розвідувальну підтримку потенційній миротворчій місії. За даними Bloomberg, орієнтовно 30 країн запропонували надати миротворчій коаліції військових, літаки, кораблі, розвідувальні дані або фінансування. Окрім європейських країн, в обговоренні брали участь Канада, Австралія, Нова Зеландія і Японія.

27 березня в Парижі відбувся саміт "коаліції охочих". У ньому взяли участь лідери й представники 31 країни, а також НАТО, Єврокомісії та Європейської ради, повідомляли в Офісі президента України. Окрім лідерів України, Великобританії й Франції, у саміті взяли участь, зокрема, президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн, глава Європейської ради Антоніу Кошта, генеральний секретар НАТО Марк Рютте.