У Білому домі назвали "політиком низького рангу" євродепутата, який закликав повернути Франції статую Свободи

Америка не повертатиме Франції статую Свободи, як закликав французький депутат Європарламенту Рафаель Глюксман. Про це заявила прессекретарка Білого дому Керолайн Лівітт під час брифінгу 17 березня, уривок якого опублікувала в соціальній мережі Х пресслужба Білого дому.
У відповідь на запитання журналіста, чи збирається президент США Дональд Трамп надіслати Франції статую Свободи, Лівітт зазначила, що США цього не робитимуть.
"Абсолютно ні, і моя порада цьому безіменному французькому політику низького рангу – пригадати, що тільки завдяки Сполученим Штатам Америки французи зараз не розмовляють німецькою. Тому вони мають бути дуже вдячними нашій великій країні", – наголосила вона.
Контекст:
Статую Свободи відкрили в нью-йоркській гавані 28 жовтня 1886 року на честь 100-річчя американської Декларації незалежності як подарунок від французького народу. Її спроєктував французький скульптор Огюст Бартольді.
17 березня 2025 року французький депутат Європарламенту Рафаель Глюксман на з'їзді свого лівоцентристського руху Place Publique закликав США повернути статую Свободи, оскільки, на його думку, Вашингтон більше не втілює ідеалів, які надихнули Францію зробити йому цей подарунок.