У Китаї обговорюють можливість продажу TikTok Маску – WSJ

У Китаї обговорюють можливість продажу TikTok Маску – WSJ
У китайському міністерстві закордонних справ передання активів американській стороні назвали "логікою грабіжників"
Фото: EPA

Зважаючи на ймовірну заборону соцмережі TikTok у США, посадовці в Китаї розмірковують над способами уникнути обмежень, зокрема, розглядають імовірність передання платформи довіреній не китайській стороні у Штатах. Про це 13 січня повідомила The Wall Street Journal із посиланням на ознайомлені джерела.

Такою особою може стати американський мільярдер Ілон Маск, зазначає газета.

Як заявив ЗМІ, Китай оскаржує закон, який забороняє TikTok у США, якщо китайська компанія ByteDance не продасть своєї частки. Така ухвала Верховного суду набуде чинності 19 січня, якщо суд не вирішить зупинити її дію.

Заборона TikTok є одним із питань, які загострюють відносини між США й КНР напередодні інавгурації обраного американського президента Дональда Трампа 20 січня. Газета зазначає, що вище керівництво в Пекіні розглядає соцмережу як одну з імовірних тем, щодо яких можливі конфронтації.

Сам же Трамп заявляв, що хоче знайти спосіб дозволити TikTok залишитися у США.

Водночас будь-яка готовність укласти угоду не відповідатиме позиції китайських лідерів, на думку яких потрібно протистояти американському закону, котрий вважають неприйнятним.

У китайському міністерстві закордонних справ зазначали, що це "логіка грабіжників", адже це, на їхню думку, "спроба в будь-які способи відібрати в інших усе добре, що в них є", цитує газета.

Контекст:

TikTok – китайський застосунок для створення й поширення відео й онлайн-трансляцій. Сервіс запустила у вересні 2016 року китайська компанія ByteDance.

Під час свого президентства Трамп 2020 року активно виступав за заборону доступу користувачів зі США до TikTok. Зокрема, він вимагав продати застосунок американській компанії. Однак після невдалих спроб заборонити застосунок він змінив позицію і тепер проти такого рішення, адже це буде на користь соцмережі Facebook, яку Трамп вважає "ворогом народу разом зі ЗМІ", пише The Hill.

Водночас 15 грудня 2022 року Сенат США одностайно проголосував за законопроєкт, який забороняє використовувати TikTok на пристроях, які належать федеральним працівникам. 28 грудня проєкт підтримала Палата представників. Аналогічну заборону також ухвалила влада 27 американських штатів, пише Business Insider. Палата представників США ухвалила законопроєкт у березні 2024 року.