Кожен польський аналог має бути дорожчий
Поляки – молодці. Вони відстоюють свої інтереси: економічні, політичні, історичні.
Їм пофіг що в сусідів екзистенційна війна за виживання. Їм пофіг що в сусідів свої герої, своя визвольна боротьба й не менше болючих питань із нашої спільної історії.
Чому ж ми такі дурні?
Поляки нам не друзі й не вороги. Поляки просто наші сусіди. Буває – допомагають. Буває – шкодять. Буває – дружать. Буває – ворогують.
Вам нагадати, як вони висипали українське зерно чи як блокували виїзд і заїзд українських фур і вантажів уже під час війни? Чи, може, обговоримо, як вони себе поводять на кордоні по відношенню до українців? Ну, це ж не вперше. У них постійно є до нас якісь дой...бки.
Поляки прагматичні. Вони люблять нас повчати. Вони люблять ставити нас на місце. А ще більше – люблять на нас заробляти. Їх влаштовує наша робоча сила. Їх влаштовують наші туристичні витрати. Їх влаштовує заробляти на транзиті нашого імпорту й експорту. Їх влаштовує масово експортувати нам свої товари й сервіси. Тут вони не скаржаться
Але не влаштовують наші права, переконання і прагнення. Тому. У наших інтересах – брати приклад.
Пропоную. Ніяких ворожих дій до сусідів-поляків – тільки тверезий прагматизм. Усі галузі, де є українські виробники й українські продавці, повинні мати значну перевагу перед сусідами. Бо це наші національні економічні інтереси. Прибуток повинен залишатися в Україні й для українців. Чесно. Прагматично. Без цих сентиментів про братів і друзів. Насправді.
Поляки вчать нас, як ставити свої стратегічні, економічні, політичні й історичні інтереси вище інтересів сусідів. Пропоную не чекати й нарешті вже засвоїти цей урок – бути відмінними учнями й удячними за урок сусідами.
Дякуємо за 2022 рік. Дякуємо за сусідство. Дякуємо за навчання. Але українські бренди повинні мати преференції, а польські аналоги – високі імпортні мита. Бо це в наших інтересах.
Кожен польський аналог повинен бути мінімум на 1 грн дорожчий за український. Так, штучно.
Подобається продавати на українському ринку те, що тут і так є, – платіть. Подобається їсти й вдягати польське, коли є українські аналоги, – платіть. Бо це і є справжні національні інтереси України.
Де свої інтереси на першому місці, а сусіда – на 25-му.
Молочка – наш конкурент. Вибачте, сусіди, – тут тільки через захмарні мита. Якщо Allegro, Pepco, Sinsey – конкуренти нашим українським виробникам і постачальникам, – аналогічно.
Досить уже вдавати із сусідів братів. Цей Орел – наш унікальний шанс перевантажити ці абʼюзивні стосунки й почати думати про себе і свої інтереси.
Джерело: Алексей Давиденко / Facebook