У центрі Києва запобігли резонансному теракту. Агенти ФСБ замінували адмінбудівлю
За даними правоохоронців, один із затриманих – СЗЧшник
Фото: Служба безпеки України / Telegram
Служба безпеки України та Національна поліція затримали двох агентів російської ФСБ, які, за даними слідства, готували підрив однієї з адміністративних будівель у центрі Києва. Про це 22 червня повідомила пресслужба СБУ.
Ними виявилися жителі Київської області. Один з них мобілізований, який самовільно залишив військову частину, інший – столичний маркетолог.
За даними слідства, вони заклали саморобний запальний пристрій, який мав спричинити займання та вибух генераторної установки біля адмінкорпусу в Шевченківському районі столиці.
Активувати механізм планували дистанційно, перебуваючи в дорозі до Білорусі, через яку хотіли втекти до РФ.
Після мінування будівлі фігуранти сіли на пасажирський потяг у напрямку Чернігівської області. Звідти планували нелегально перетнути кордон через річку човном, додали в СБУ.
Обидва чоловіки потрапили до уваги російських спецслужбістів через Telegram-канали, де публікували коментарі на підтримку кремлівського режиму.
Правоохоронці встановили, що вони виконали низку "тестових" завдань перед терактом. Зокрема, заклали схрон зі зброєю і боєприпасами у лісосмузі в передмісті Києва, а геолокацію з мітками схованки надіслали ФСБ. Також, за даними слідства, агент-військовослужбовець "зливав" ворогу дані військових об’єктів, зокрема одного з полігонів, розташованого там озброєння, кількість військовослужбовців.
У разі виконання теракту росіяни обіцяли працевлаштувати їх до лав ФСБ, розповіли в українській спецслужбі.
Фігуранти дістали підозри в закінченому замаху на вчинення терористичного акту. Їм загрожує довічне ув’язнення.