"Утомилися отримувати на горіхи". У РФ поширили фейк про захоплення селища в Сумській області
Село Іволжанське – під контролем сил оборони України
Фото: Угруповання військ "Курськ" / Telegram
Російські пропагандистські ЗМІ поширили інформацію про нібито захоплення військовими країни-агресора Росії села Іволжанське Сумської області. В угрупованні військ "Курськ" 24 червня спростували повідомлення.
Українські військові в дописі в Telegram вказали, що інформація про російських військових підрозділу "Север" у селі є вигадкою.
Населений пункт – під повним контролем сил оборони України й розташований у глибокому тилу позицій ЗСУ.
Також в угрупованні додали, що жодних штурмових дій чи присутності росіян у цьому районі немає.
"Повідомлення про бої за участі 71-ї бригади – це чергова маніпуляція російських штабних фантазерів, які навмання беруть назви українських підрозділів і вписують їх на карту, малюючи стрілочки своїх "наступів". Очевидно, утомившись отримувати на горіхи у власному прикордонні, російські генерали посувають лінію фронту єдиним доступним їм способом – клавіатурою", – ідеться в заяві.
Контекст
- Наприкінці березня президент України Володимир Зеленський розповів про спроби армії РФ просунутися від кордону в Харківській і Сумській областях.
- У середині квітня речник угруповання Об'єднаних сил Віктор Трегубов повідомив, що росіяни помітно активізували наступальні дії на Сумську область. Пізніше в мережі поширювали інформацію про нібито загрозу напівоточення Сум із півночі та сходу. Однак Трегубов спростував її. Він указав, що прикордонна зона контролю окупантів має глибину до 3–4 км, тоді як до міста Суми – понад 35 км. За словами Трегубова, після багатомісячних спроб росіян зайти вглиб української території в області їм удалося зайняти лише кілька селищ безпосередньо на кордоні, зокрема Грабовське й Миропільське.