Двоє громадян КНДР, які намагалися дістати доступ до документації "Південмашу", досі відбувають покарання в Житомирі
У 2011 році північнокорейські шпигуни намагалися заволодіти технічною документацією щодо ракетних технологій "Південмашу", але їх викрила українська контррозвідка. Завдяки "закону Савченко" вони вийдуть на волю у вересні наступного року, пише народний депутат Антон Геращенко.
Днями авторитетне видання The New York Times, на жаль, поширило неправдиву, маніпулятивну інформацію про те, що нібито Україна причетна до постачання в Північну Корею ракетних технологій, що дали їй змогу створити балістичну ракету середньої дальності, здатну вражати цілі на острові Гуам, що є територією США.
Мета автора статті очевидна – напустити туману та закинути в американську громадську свідомість думку про те, що Україна робить недружні кроки щодо США і, відповідно, не варто її підтримувати в її боротьбі проти Росії.
Північна Корея, яка перебуває у стані війни з 1950 року, займається власною ракетною програмою ось уже 70 років в умовах обмеженості ресурсів і тотального зубожіння народних мас.
Розвиток техніки та технологій у Північній Кореї не стоїть на місці.
Північнокорейські вчені вирощують уже третє покоління фахівців із ракетних технологій. І тому можуть і без сторонньої допомоги досягати певних результатів.
Зважаючи на те, що проти Північної Кореї введено санкції на постачання ядерних і ракетних технологій, Україна не вела та не веде жодних переговорів і тим більше угод із Північною Кореєю стосовно цих питань.
Знаючи це, представники Північної Кореї у 2011 році намагалися здобути доступ до технічної документації щодо ракетних технологій ВО "Південмаш", проте їх викрили співробітники контррозвідки, і рішенням Миколаївського апеляційного суду від 27 листопада 2011 року вони дістали по вісім років позбавлення волі за ст. 114 Кримінального кодексу за шпигунство.
Громадянин Північної Кореї Лю Рю Сонг Чель досі відбуває покарання у Житомирській виправній колонії №4.
Лі Тхе Кіль відбуває покарання у Житомирській виправній колонії №8.
До обох ув'язнених застосували "закон Савченко", і тому вони вийдуть на свободу раніше, ніж якби "закону Савченко" не існувало. Кінець терміну позбавлення волі з урахуванням "закону Савченко" – 6 вересня 2018 року.
Думаю, що факт затримання та притягнення до відповідальності громадян Північної Кореї за спробу здобуття доступу до секретних українських ракетних технологій і є фактом демонстрації реального ставлення України до питання про нібито постачання технологій у Північну Корею.
Вирок Красногвардійського районного суду Дніпра про засудження двох громадян Північної Кореї за спробу викрасти секретні дані про українські ракетні розробки можна прочитати за посиланням.
У мене щодо цього питання все.
Джерело: Антон Геращенко / Facebook
Опубліковано з особистого дозволу автора