Пік епідемії в Україні прогнозують між 15-м і 25 квітня. Ось чому карантин можуть продовжити до 15 травня
Сьогодні вранці підтверджено 669 випадків зараження коронавірусом, але насправді інфікованих COVID-19 в Україні набагато більше, зазначив заступник голови Міністерства внутрішніх справ України Антон Геращенко.
Пік епідемії в Україні прогнозують між 15-м і 25 квітня. Ось чому карантин в Україні можуть продовжити до 15 травня.
На сьогоднішній ранок в Україні підтверджено 669 випадків інфікування коронавірусом. 17 наших співвітчизників загинуло, задихаючись, у муках. Кожна смерть людини – це особиста трагедія і трагедія її рідних та близьких.
Ці цифри статистики незначні порівняно із країнами ЄС та США, де лік інфікованих пішов уже на сотні тисяч. Але ці цифри не мають нікого заспокоювати. Імунітет українців не сильніший від імунітету китайців, італійців чи американців. Інфікованих COVID-19 в Україні набагато більше.
Є ті, хто заразився коронавірусом, симптоми якого дуже схожі із грипом, але не повідомляють про це медикам, і водночас сидять удома, не наражаючи на небезпеку інших.
В іншої частини інфікованих перебіг COVID-19 легкий і непомітний, майже як у звичайної застуди. Та водночас такі інфіковані особи можуть заражати інших. І заразили б дуже багато, якби на всю силу працювали громадський транспорт, торговельні центри, кав'ярні з кінотеатрами.
Ми запровадили карантин 11 березня, коли кількість установлених хворих не сягнула ще десятка, випередивши аналогічні рішення багатьох європейських країн. Це було болюче для мільйонів наших співгромадян рішення. Але це було правильне рішення!
Та не варто займатися самообманом, важкі часи ще попереду. Порівняйте динаміку виявлення інфікованих в Україні та в Іспанії. 28 лютого в Іспанії було виявлено лише 33 інфікованих. А все за 21 день серед інфікованих було вже 25 496 осіб! В Україні на 21 березня було виявлено 47 хворих, а вже за 11 днів – 669 інфікованих.
Ми прогнозуємо пік епідемії приблизно на 15–25 квітня. Тому головне, а по суті, єдине завдання карантину – це зупинити розкручування епідемії в геометричній прогресії, коли кожен заражений перед установленням діагнозу встигав заразити трьох-чотирьох людей.
Епідемія зупиняється лише тоді, коли інфікований до моменту виявлення в нього захворювання, за статистикою, встигає заразити менше ніж одну людину.
Для того щоб карантин був ефективним, потрібне дотримання двох умов:
1. Тестування, тестування і ще раз тестування!
2. Самоізоляція, самоізоляція і ще раз самоізоляція для всіх, хто не залучений до роботи виробництва, агрокомплексу і об'єктів критичної інфраструктури.
Ось те, що може й має зупинити катастрофічне поширення епідемії в Україні.
І передусім самоізоляція для тих, хто повернувся з епіцентрів епідемії – США, ЄС, інших країн. 14 днів удома – це невисока ціна за порятунок життя і здоров'я ваших співгромадян. Не будьте егоїстами!
Китай, Сінгапур, Таїланд, низка інших азійських країн уже зупинили епідемію. У Китаї цілковита зупинка потребувала двох із половиною місяців від моменту встановлення першого випадку зараження 31 грудня.
Державна влада і місцеве самоврядування роблять багато для того, щоб зупинити розкручування епідемічної спіралі. Але без відповідальної громадянської позиції громадян, які усвідомлюють свою відповідальність за своє здоров'я і життя своїх співгромадян, неможливо швидко і без втрат пройти через кошмар епідемії, що охопила весь світ.
Будьте відповідальними перед собою, своїми близькими і співгромадянами! Залишайтеся вдома! Дотримуйтеся карантину! Не повторюймо трагедій Італії та Іспанії!
Джерело: Антон Геращенко / Facebook
Опубліковано з особистого дозволу автора