Хто з нас шулери і наперсточники? Ті, хто не хоче індексувати обіг для ФОП навіть на рівень інфляції у країні, чи підприємці?
Залишаючи ліміти на рівні 2015 року, малий бізнес змушують і далі хитрувати й вивертатися, зазначив ексдепутат Київради, бізнесмен Олексій Давиденко.
Кінець року. Найпоширеніший дзвінок від колег-підприємців протягом останніх тижнів: "Слухай, є вільний ФОП на місяць? Підійшли впритул до ліміту 5 млн грн, а ще місяць роботи до кінця року. Боїмося випадково переступити і вилетіти на загальну систему".
Вслухайтеся. Люди чесно працюють за касовими апаратами, чесно платять 5% податків з обігу й не вписуються: ні, не кожного місяця й не раз на квартал – не вписуються на 8–10% на рік.
Таких зараз більшість. Саме ті 8–10%, на які влада зобов'язана була індексувати ліміт обігу для всіх суб'єктів підприємницької діяльності (СПД) кожного року. І зараз за чотири роки ліміт був би в півтора-два рази вищим, об'єктивний та чесний.
У нас те ж саме. Поспіхом оформляємо договір суборенди на приміщення, новий касовий апарат, перекидуємо залишки товару – тому що боїмося, що в останні дні року переступимо ліміт 5 млн грн.
Чуєте, упирі. То хто з нас шулери і наперсточники? Ви, хто, уводячи драконівські штрафи, не хоче індексувати обіг для ФОП навіть на рівень інфляції у країні, чи ми – підприємці, які через це не дотягують 1/12 обігу, щоб і далі спокійно працювати з фіскальними касовими апаратами і не стрибати із СПД на СПД?
Це ж ви. Замість того, щоб полегшити всім життя й хоч раз підняти ліміт обігу із 2015 року, робите вигляд, що і 5 млн грн – це ок. А потім ви будете браво розповідати про фіктивне підприємництво та підставні ФОП.
Залишаючи ліміти для СПД на рівні 2015 року, ви не розв'язуєте проблему – ви тупо заганяєте малий бізнес і далі хитрувати, викручуватися, вивертатися й витрачати час та гроші на утримання відразу кількох ФОП.
Дайте спокійно працювати. Не думати, як обійти абсурдний ліміт каси у 13 тис. грн на день, а радіти збільшенню обігу. Не стрибати з ФОП на ФОП, а розвивати одну юрособу і чесно платити з неї податки. Не вимикати банківські термінали, боячись не вписатися, а проводити все чесно через касу, знаючи, що держава теж мріє, щоб мій обіг зростав щороку.
Джерело: Алексей Давиденко / Facebook
Опубліковано з особистого дозволу автора