Китайські заводи зупинили роботу. Для українських виробників зараз найкращий час вийти на експорт
Якщо ситуація з коронавірусом в Азії не зміниться, то, починаючи із квітня – травня, перебої в постачанні почнуться у виробників по всьому світу, зазначив ексдепутат Київради, бізнесмен Олексій Давиденко.
Після Китайського нового року на заводі нашого китайського партнера не вийшло на роботу 70% робітників.
На сьогодні. Ще два наші партнери, теж великі китайські виробники, узагалі після НР не відновили роботи. Ті, які працюють, протягом минулого тижня розіслали листи, що замовлення, зроблені перед Новим роком, буде зміщено на невизначений термін. Ну, це ще пів біди.
Друга половина біди – це весь інший світ. Усі наші європейські й американські постачальники-виробники теж цього тижня повідомили про те, що через коронавірус в Азії їхні запаси сировини і комплектування не будуть вчасно поповнювати, отже, подальший випуск продукції під великим питанням.
Так чи інак. Весь світ сидить на китайській виробничій голці, і зараз це стало раптом відчутно як ніколи.
Прогнозую.
1. Різке падіння імпорту з Азії в березні – квітні і, відповідно, падіння митних зборів. А якщо ситуація з коронавірусом в Азії не зміниться на краще, то починаючи із квітня – травня перебої в постачанні почнуться у виробників по всьому світу.
2. Поступове виникнення дефектури в опті й роздробі на імпортні товари та товари з китайського комплектування. Разом із дефектурою почнеться спекулятивне зростання цін і спроби заміщення дорожчими аналогами.
І головне. На мою суб'єктивну думку, зараз найкращий час стартувати для українських виробників, хто ще не працює на експорт.
Світ раптом усвідомив, що тотальна залежність від Китаю – це зло. А ми за багатьма сегментами і групами товарів – аналогічні як за якістю, так і за ціною. Мій товариш з Італії, уперше за 20 років діставши відмову на закупівлю меблів із Китаю, відразу зорієнтувався й викупив усі залишки аналогічних меблів у Туреччині. Китайці втратили, зате турки придбали.
Чим ми гірші за турків?! Ми з нашим українським виробництвом засобів реабілітації та медичних товарів теж вирішили скористатися ситуацією й активно таргетуємо рекламу на зовнішні ринки. Також відкрили окремий напрям і зареєстрували торгові акаунти на всіх великих міжнародних торгових онлайн-майданчиках типу Alibaba.
Будь-яка криза – це ще й шанс для ривка й освоєння нових ринків. Цей шанс треба використати. Нехай китайську кризу й падіння імпорту з Китаю замістить для українських виробників зростання експорту з України.
Джерело: Алексей Давиденко / Facebook
Опубліковано з особистого дозволу автора