Навіть якщо на COVID-19 захворіло в 10 разів більше людей – це лише 2% населення планети. Розмови про проходження першої хвилі – передчасні
Холодний період року в Північній півкулі може значно збільшити летальність, пов'язану з COVID-19, вважає лікар-імунолог, доктор медичних наук Андрій Волянський.
Подолано позначку "15 млн інфікованих". Половина припадає на три країни – США, Бразилія, Індія.
Перші 5 млн зафіксували 20 травня, 10 млн – 28 червня. Варто розуміти умовність цих цифр, оскільки виявляють невелику частину інфікованих і реальну їх кількість визначають за допомогою наступних тестів на наявність IgG.
15 млн – це дуже-дуже мало для 7,8 млрд населення Землі. Навіть якщо реальна кількість людей, які вже зустрілися з вірусом, у 10 разів більша (150 млн), – це лише 2% населення планети. Тобто розмови про проходження світом першої хвилі – передчасні. У деяких локаціях виявляють антитіла у 20% і більше населення, у цих випадках можна говорити про формування відносного колективного захисту.
Кількість летальних випадків зростає доволі рівномірно і сягнула 620 тис., що становить приблизно 2% світової летальності. До початку осені цей показник зросте до 800 тис., а ось холодний період у Північній півкулі може значно збільшити летальність, пов'язану з COVID-19.
Третій етап клінічних досліджень кількох вакцин-лідерів, який починається цими днями, дасть змогу побачити реальну (польову) ефективність вакцин (не вироблення антитіл, а несприйнятливість до вірусу) в різних вікових групах та різних групах медичного ризику.
Не втрачаємо оптимізму та спокою, не забуваємо, що зустріч із коронавірусом улітку менш небезпечна, перевіряємо наявність антитіл.
Джерело: Андрій Волянський / Facebook
Опубліковано з особистого дозволу автора