Спочатку Україні не пощастило з великим сусідом, тепер ось із В'ятровичем
Голові Українського інституту національної пам'яті Володимирові В'ятровичу ненависні генії, оскільки вони дратують його своїм талантом, уважає головний редактор інтернет-видання "ГОРДОН" Олеся Бацман.
Висоцький, Цой і Булгаков – щупальця “русского мира”.
Добралися таки щупальця В'ятровича і до них. Судячи з розгону, на цьому він не зупиниться. Ось ви регочете, а треба допомогти людині. На його худеньких плечах – титанічна робота, це хто ж здатен таке стерпіти самотужки. Довкола вороги. Ляхи, москалі, жиди! Життя ж йому через них немає.
Усіх їх треба переписати поіменно в блокнотик, щоб ніхто із забороненого списку не вистрибнув! Щоб жодного друга в України у світі не залишилося. Тільки В'ятрович.
Особливо В'ятровичу ненависні генії! Талантом дратують. Але є! Є один спосіб приглушити цей тупий заздрість-біль під лопаткою! Гайда полегшимо йому непосильну ношу і накидаємо сюди прізвища відомих людей, які (якщо йти в борозні логіки В'ятровича) цілком собі теж можуть бути зі "щупальцями". Які хоч щось написали або заспівали російською (або станцювали, або намалювали – теж підходить), у кого, можливо, родичі в Москві завелися, чи може, вони самі хоч раз їздили в Росію або друзі їхні там жили. Нікого не шкодуйте! Особливо тих, хто давно помер, і тільки через цю неповажну причину не знають, хто такий В'ятрович.
Наприклад Сковорода. Мій улюблений, до речі, але гаразд, для В'ятровича же стараюся. Якою писав? О Боже, це ж майже російська! Як називав це Юрій Шевельов – церковнослов'янська російського походження. І видавався Сковорода кілька разів у Москві. Забирайте, В'ятровичу.
Шевченко. Писав повісті російською. Навчався у Петербурзі, особливо любив його нічне життя. У Пітері і помер. Безсумнівно – клієнт В'ятровича.
Франко. Будучи студентом, вивчав Маркса й Енгельса. Чудово знав російську мову і перекладав Пушкіна, Лєрмонтова, Достоєвського та інших "вісників русского мира". В'ятровичу, ну скажіть, вражина ж московська. Заборонімо, га?
Рєпін. Учився в Пітері. А скільки всього російського намалював: від Івана Грозного до бурлаків! У Росії зараз у багатьох містах є вулиці Рєпіна. В'ятровичу, гляньте, які в нього красиві акварельні щупальця.
Хвильовий. Ще один мій найулюбленіший. Для В'ятровича навіть найдорожчого не шкода. Вступав у компартію СРСР! А його батько взагалі російськомовною людиною був...
І залишиться у нас в літературі, в поезії, музиці, живописі випалене-чисте поле і... В'ятрович. Сам, як палець. А до нього щупальця, щупальця... Фільм жахів.
Спочатку Україні не пощастило з великим сусідом, тепер ось із В'ятровичем... І що найстрашніше, їдуть сьогодні пачками з України молоді та перспективні не тільки через економіку, а й через таких, як цей... Не хочу лаятися.
P. S. Для тих, кого Бог позбавив розуму і почуття гумору (у Facebook таке часто трапляється), пояснюю одразу – пост не про те, що у великих українців є "російський слід". Нам чужого не треба, але й свого не віддамо! Пост про державну людину, що впадає у специфічний психічний стан, оцінити який мають лікарі.
Джерело: Алеся Бацман / Facebook