Після розбірок НАБУ і НАЗК залишається неприємне відчуття, що на важливу ділянку роботи прийшли тимчасові люди
Скандал за участю антикорупційних структур обнуляє їхній авторитет до нульового рівня, який не вдасться відновити, навіть коли їх очолять інші люди, підкреслює політолог Тарас Березовець.
Антикорупційний ground zero (епіцентр ядерного вибуху, "нульовий рівень". – "ГОРДОН").
Після публічних розбірок НАБУ і НАЗК залишається вкрай неприємне відчуття, що на важливу ділянку роботи прийшли тимчасові люди. Єдина структура, яка не втручається в скандал (поки, принаймні!), – це САП. І це ще не створено антикорупційного суду. Уявляю, яким був би скандал, якби ще і його втягнули в розбірки. У будь-якому разі, необхідно обов'язково провести аудит роботи всіх антикорупційних структур.
Зробити це буде вкрай складно, адже кожна окрема антикорупційна контора має клуб своїх "ядерних" фанатів, які впритул не помічають помилок своїх підопічних, але готові втопити структуру-конкурента. Замість того, щоб об'єднати, боротьба з корупцією роз'єднує. Будь-які логічні аргументи і заклики припинити міжусобицю безглузді. Ніхто не хоче подивитися правді в очі. Замість роботи ми бачимо дріб'язковість, комплекси і дешеву мстивість у стилі гангстерських розбірок: ви мені протокол, я вам у відповідь кримінальну справу, ви мені підозру, я вам обшук.
Усе це знецінює роботу всіх структур і нівелює авторитет до нульового рівня, того самого ground zero. Помилка в тому, що з певного моменту боротьба з корупцією переросла в політичну боротьбу, де антикорупційні органи почали використовувати для знищення політичних опонентів. Що неминуче призвело до обнулення авторитету борців із корупцією. І навіть якщо на місце цих прийдуть інші, втрачений авторитет в очах суспільства вже не повернути.
Джерело: Тарас Березовец / Facebook
Опубліковано з особистого дозволу автора