Без зменшення податкового навантаження наші компанії не виграють гонитви розмірів зарплат, і достойні працівники будуть виїжджати до інших країн
Прогноз уряду вийти на середньорічний рівень зарплат за підсумками 2019 року в 10,5 тис. грн не виглядає завищеним, уважає економіст Борис Кушнірук.
Зрозуміло, що показник середньої зарплати у грудні включає у себе і різноманітні премії та бонуси за підсумками року. Тому середньорічний показник середніх зарплат є нижчим.
Окрім того, як уже не раз зазначав, це показник середньої температури по палаті. Уряду вкрай важливо нарешті примусити Держкомстат робити розрахунок медіанного рівня зарплат та доходів населення. Але при цьому сам показник середніх зарплат не втратить своєї актуальності для аналізу.
У зв'язку з цим можу зазначити, що прогноз уряду вийти на середньорічний рівень зарплат за підсумками 2019 року у 10,5 тис. грн не виглядає завищеним. Тут уже не питання тиску з боку уряду, а просто боротьба роботодавців за працівників. В умовах відкритості зонішніх ринків праці вони зіштовхуються з тим, що працівники, які справді чогось варті, просто піднімаються та їдуть на заробітки до інших країн.
Але тут важливо усвідомлювати, що наші компанії не виграють цієї гонитви розміру зарплат без зменшення прямого податкового навантаження на бізнес та громадян. Тому питання впровадження податку на виведений капітал та зниження ставки ЄСВ до 10%, у першу чергу для малого та середнього бізнесу, стають ще більш гострим.
Джерело: Борис Кушнірук / Facebook
Опубліковано з особистого дозволу автора