Генералу Марченку було відомо, що його хочуть заарештувати, але він не захворів, не імітував недоумства, а прийшов до суду

Генералу Марченку було відомо, що його хочуть заарештувати, але він не захворів, не імітував недоумства, а прийшов до суду
Фото: Борислав Береза / Facebook

Заарештований генерал-майор Дмитро Марченко найняв адвоката, позичивши грошей у близького знайомого, зазначив колишній позафракційний народний депутат Борислав Береза.

Це дуже важливо. Дуже. Пишу, стримуючи емоції. Без мату. А хочу я поговорити про судище над генералом Марченком. Саме про судище. Для тих, хто пропустив цю історію, повідомляю, що вчора судді Печерського райсуду Києва заарештували на два місяці із правом застави в розмірі 76 млн грн генерал-майора, керівника Головного управління [розвитку та супроводження матеріального забезпечення ЗСУ] Міністерства оборони України Дмитра Марченка. ДБР підозрює Марченка та його колег у причетності до закупівлі неякісних бронежилетів. Марченку інкримінують ч. 2 ст. 28 (злочин, скоєний групою осіб за попередньою змовою) і ч. 3 ст. 426 (бездіяльність військової влади).

Тепер про Марченка. Як відомо, Марченко раніше служив у 79-й окремій десантно-штурмовій бригаді. Бойовий офіцер. Ті, хто з ним воював, відгукуються про нього як про бійця і людину, фанатично віддану своїй справі. Відомо, як він сам проводив розвідку і як жив протягом двох років у кабінеті. Про нього говорять банально: "Марчелло? Наскрізь офіцер".

Він прийшов до суду. Не захворів, не імітував недоумства, не намагався втекти. Постійно співпрацював зі слідством і надавав усі дані ДБР. Марченку було відомо, що його хочуть заарештувати, але він прийшов до суду, а не намагався ухилитися і звалити. Навіть адвоката він найняв, позичивши грошей у свого близького знайомого. От же ж знатний "корупціонер". До того ж він не був соціально небезпечним елементом, і не було жодних доказів, що він міг сховатися. Але владі дуже потрібні затримання й посадки. Тому що рейтинг падає, а реальних справ немає.

Тепер за фактом. Експерти чітко озвучили, що генерал Марченко не займався закупівлями, а писав техумови. Усі закупівлі проводять через тендерний комітет МО. Але вони чомусь не є відповідачами. Як не є відповідачами й ті, хто проводив експертизу бронежилетів, і ті, хто їх приймав. Це дивно. Крайнім вибрали Марченка. Дивує й те, що за компанію його не обвинуватили у зґвалтуванні на підставі того, що орган у нього є і він потенційно міг.

Проте, навіть за умов, що суд не знав про співпрацю Марченка зі слідством і знав, що Марченко не має грошей на заставу, суддя найчеснішого Печерського суду ухвалює рішення про арешт і величезну заставу, яку Марченко не зможе внести. Це фактично безальтернативне рішення. Суддя Печерського суду Олег Білоцерківець зробив те, чого раніше чекали від його колеги, екссудді Кірєєва. Він проігнорував тих, хто хотів узяти Марченка на поруки, і виконав замовлення. І це матиме наслідки. Для судді Білоцерківця. Адже він може не встигнути звалити в анексований Крим, як звалив Кірєєв. Часи змінилися.

І наостанок. Учора представника ДБР спіймали на переписці, у якій він назвав присутніх у залі "пришелепками". Держслужбовець, який отримує гроші з податків громадян, назвав їх пришелепками. Ветеранів АТО і Героїв України, присутніх у залі, назвав пришелепками. Двох нардепів назвав пришелепками. Мерзота, яка своєю п'ятою точкою полірує стільці у ДБР і підіграє в замовній справі, називає пришелепками людей, які захистили Україну? Або Труба відреагує на це, або буде проблема. Велика. Не погрожую. Прогнозую, тому що розумію, якою може бути реакція. Легко до себе зростити ненависть. Але потім її буде неможливо ліквідувати. А часи нині такі, що іскри вистачить, щоб запустити неконтрольовані процеси. Щоправда, ідіоти думають інакше. Один ідіот колись криваво розігнав студентів на Майдані, а тепер переховується в Ростові. Цікаво, куди побіжать нові ідіоти?

Сьогодні буде спроба продовжити судище над іще чотирма офіцерами з відділу Марченка. Навіть більше, мені вже повідомили, що під них уже готові місця в камерах. А це точно ознака замовного. Ось чесно, рекомендую перестати гратися у брудні ігри. Хочете суду? Судіть. Але не влаштовуйте судища з керованими суддями і підконтрольними ДБРівцями.

А тепер про тих, кого вирішили сьогодні закрити. Полковник Сергій Віталійович Почтаренко. Заступник Марченка. Кадровий військовий, закінчив ОІСВ, служив у 79-ці від лейтенанта. Літо 14-го – командир розвідроти. Війна 15-го – командир батальйону "Фенікс". Згодом Марченко забрав його до себе, бо довіряв і знав, що той порядний. На фото він відпочиває після бою.

Фото: Борислав Береза / Facebook

Михайло Каморянський. Командир хімроти 79-ї бригади. Війна – офіцер штабу. Не боягуз. Не ховався, а по його КП (командному пункту) сепари били артою завжди! На фото його КП після обстрілу. Потім був начштабу в бойовому батальйоні "Фенікс". До речі, коли слідчий ДБР запитав його про фактичне місце проживання, то той показав кабінет у Міноборони та диван, на якому реально живе.

Фото: Борислав Береза / Facebook

Ось таких "корупціонерів" знайшло ДБР. Точніше, вирішило їх зробити крайніми і "корупціонерами". Усе задля рейтингу. Тьху! Якщо вони винуваті, то доведіть їхню провину, а не закривайте для того, щоб попіаритися, і тому, що суспільство хоче арештів. Знайдіть тих, хто реально винуватий, а не призначайте, виходячи з політичних уподобань. І це має слідство довести, а не дзвінок судді. А "по запобіжному" закрити в СІЗО бойових кадрових військових – це показове покарання для залякування. Але ефект буде зворотним. Побачите. Тому рекомендую не доводити до абсурду і не провокувати й так неспокійне суспільство.

На останньому фото Марченко і Майк (Миргородський) у Пісках. Це те місце, куди ні Труба, ні його підлеглий, ні суддя Білоцерківець ніколи б не поїхали. А Марчелло там був і воював. Тому що патріот не на словах. Ось так справою треба доводити свою позицію і профпридатність, а не імітувати активність і займатися судищем. Так що не будіть собаку, яка спить. От не потрібно.

Фото: Борислав Береза / Facebook

Джерело: Борислав Береза / Facebook

Опубліковано з особистого дозволу автора