Щиро шкода людей, які увірували у Гнапа як у месію. Але так буде з усіма, хто бачить у політиках кумирів для сліпого поклоніння
Ситуація навколо колишнього журналіста Дмитра Гнапа свідчить про те, що не всі нові обличчя в політиці будуть виконувати обіцяне, зазначив позафракційний народний депутат України Борислав Береза.
Історія, яка сталася з Дмитром Гнапом, кандидатом у президенти України від "Сили людей", викликає у мене різні емоції. Але я не підтримую тієї зловтіхи, яке проглядається в багатьох постах. І роблю свої висновки. Коротко про ситуацію. У 2015 році "Слідство.Інфо" отримало грошову премію. €15 тис. Отримав їх Гнап. Пообіцяв віддати на армію. Частину віддав, частину витратив, а третя частина грошей... Її виявили, за словами кандидата, у комірці Гнапа, але чомусь не виявили в декларації. І він пообіцяв їх повернути. Окрім того, ті, хто вивчив декларацію Гнапа, з'ясували, що в той самий час було придбано машину (у травні 2015 року, як зазначено в електронній декларації Гнапа, його дружина придбала за 403,3 тис. грн автомобіль Hyundai Accent. Проте, як з'ясував журналіст Володимир Торбіч, який провів власне розслідування, кошти від премії надійшли після червня 2015 року. – "ГОРДОН"). Тож з'явилося багато версій, куди могли піти ті самі зниклі €9 тис.
І тут почалася феєрія. Багато хто радісно потер руки і вдоволено почав міркувати про те, що ці нові обличчя такі самі, як і старі, і кримздять те, до чого можуть дотягнутися. І це головний висновок, який нам пропонують прийняти. А насправді висновок має бути іншим. Вірніше, іншими:
- так, не всі нові обличчя будуть виконувати те, що обіцяють, і не всі лицарі у блискучих обладунках такими є;
- нові обличчя – не гарант того, що це новий формат політики, але це шанс на зміни, які політики старої формації не запускали або заважали нам реалізовувати протягом усіх останніх 28 років. І серед старих політиків є чимало гідних, у яких є чому повчитися;
- нові-старі – це дуже умовне визначення, яке пропонують зараз для більшої поляризації. Оцінювати треба не за критерієм "скільки ти був у політиці", а за критеріями твоїх досягнень та за аналізом послідовних дій, які є головним маркером політика;
- мені щиро шкода людей, які увірували у Гнапа як у месію. Але так буде з усіма, хто бачитиме в політиках ідолів або кумирів для сліпого поклоніння. Розчарування чекає на тих, хто вірить у все, що каже їхній фаворит, і не піддає його слів ні аналізу, ні сумнівам. Не судіть поверхнево про когось, а аналізуйте його і думайте, перш ніж кричати "зрада" чи "перемога".
І повірте, що ми всі ще маємо пройти чимало випробувань на шляху до побудови грамотного громадянського суспільства та сильної держави. І все в нас вийде.
Джерело: Борислав Береза / Facebook
Опубліковано з особистого дозволу автора