До кінця року нам необхідно не менше 300 млрд грн для фінансування армії. Збільшення податків неминуче

Фото: Sluga-narodu.com

Друзі, дуже багато запитів від журналістів щодо додаткових джерел фінансування армії. Чомусь очевидні речі, про які ми говоримо давно, раптом викликають шок. Відповім усім одразу. Так, нам необхідно підвищити й видаткову, і дохідну частину бюджету задля фінансування армії, яка існує за рахунок наших внутрішніх джерел. Ми не можемо запозичити ці кошти у партнерів.

Про яку суму йде мова? Кабінет Міністрів зараз підраховує потреби, але вони дуже великі. Не менше 300 млрд грн до кінця 2024 року.

Яким чином можна зібрати такі гроші? Знову почекаємо пропозиції від КМ. Але так, їх неможливо забезпечити, оминаючи основні податки. Тому зміни будуть стосуватися бюджетоутворюючих прямих і непрямих податків, у тому числі ПДВ, військового збору й акцизів.

Чи добре це для економіки? Ні. Погано. Війна – це дуже погано. Але чи є інші варіанти на столі? Ні, в альтернативі "майно або життя" ми однозначно обираємо життя.

Контроль за витрачанням коштів буде й надалі посилюватися. Маю дуже велике сподівання, що боротьбу з тінню й контрабандою, як це можна було побачити по останніх рішеннях по нелегальному тютюну й інших сферах економічної діяльності, що традиційно перебувають у напівтіні, буде зміцнюватися. Бо власне це і є додаткова податкова база, яка "лежить під ногами". Ці речі навіть не потребують пояснень і дискусії. Мародерство під час війни має каратися за всією суворістю закону. Утім, це не альтернатива, а обов'язкове доповнення до економіки й бюджету, що оперують в умовах воєнного часу. Реальних джерел фінансування великої війни лише два – це запозичення й податки.

Поточне утримання нашого війська, нагадаю, ми фінансуємо за свої кошти, переважно за рахунок податків.

Джерело: Данило Гетманцев / Telegram