Ми допустили факап і перед аудиторією, і перед Кивою. Адже навіть він має право на те, щоб щодо нього поширювали тільки правду
Про факап із фотками з обшуку в будинку Киви у Козині.
Це – факап і перед нашою аудиторією, і навіть перед Кивою. Так, бо навіть Кива має право, аби щодо нього поширювали тільки правду. Незалежно від того, скільки недостовірної інформації і в якій формі поширює він сам.
Причиною факапу стала довіра до джерела у правоохоронних органах, яке надало нам ті фотографії. При цьому була використана добре знайома майже всім журналістам-розслідувачам тактика, яку називають "гнилим бутербродом".
В одному "пакеті" була фотка з реального обшуку в Киви (та, на якій картини Крюкової) для створення враження достовірності, та фотки з грошима і золотом, які потім виявилися "лівими" фотками з іншого обшуку, який проводило ДБР.
Підлога на фотографіях із картинами була схожа на підлогу з "лівих" фоток. Це створило враження єдності пакету фотографій. Через TinEye ми їх, звісно, проганяли – вони не "засвітилися".
Перед нами стояло головне питання – чи довіряти джерелу. Ми вирішили довіряти. Ми помилилися.
За це прошу вибачення перед своїми читачами і глядачами. Це буде уроком і для редакції, і для мене особисто.
Іншого способу виправитися, ніж працювати над матеріалами більш уважно і ґрунтовно, немає. Тому саме це ми як редакція і я як журналіст і будемо робити.
Джерело: Danylo Mokryk / Facebook
Опубліковано з особистого дозволу автора