Завод-привид "ФФУ Продакшн" переїжджає у Краматорськ. Усі кінці обрубано – закупівлі, офшори, контракти. І сліду вже не візьме жоден Мухтар
Відкриття заводу "ФФУ Продакшн" із виробництва штучного покриття для мініфутбольних полів виявилося блефом, вважає телеведучий, політик Дмитро Співак.
"Куда уехал цирк, он был еще вчера..."
"И ветер не успел со стен сорвать афиши". Так співав чудовий Валерій Леонтьєв. Сьогодні хочеться спитати інакше: куди зник завод, він був іще вчора? Чи не був. Загалом, фантом чи не фантом, ось у чому питання.
Отже, про що йдеться? Завод-привид "ФФУ Продакшн" із виробництва штучного покриття для мініфутбольних полів переїжджає. І не в теплі краї чи екологічно чисту зону. Завод переїжджає (увага, барабанний дріб...) у Краматорськ. До того ж суто на наполегливе й багаторазове прохання керівника підприємства "Фурлендер Віндтехнолоджі" Максима Єфімова, який абсолютно випадково виявився ще й народним депутатом України, головою Федерації футболу Донецької області...
Ось так, хлопці. Підприємство, яке багато років працює над альтернативною енергетикою, вирішило потурбуватися і про виробництво дитячих футбольних полів. Що ж, буває, звичайно. Та й у Києві неспокійно. Викиди там, пожежі, резолюції й усе таке. Але що цікаво. Жив собі завод, жив, але щойно парламентська ТСК, створена для того, щоб розібратися з корупцією у ФФУ, вирішила серйозно запитати, "а чи був хлопчик", хлопчик раптом зник. Чи не раптом. Разом з устаткуванням і колективом. Випарувався. Дивний збіг, погодьтеся. Завод, побудований на гроші УЄФА, який би працював не покладаючи рук на благо вітчизняного футболу, раптом переїхав. І всі кінці обрубано. І сліду вже не візьме жоден Мухтар... Закупівлі, офшори, контракти... Усе "переїхало в Нью-Васюки".
А як усе гарно починалося. Відкриття, презентація, європейські гості, оплески. А виявилося – блеф. Фантом. Потьомкінські села. Завод, до самого будівництва якого була маса запитань, узагалі не працює понад рік. Але весь цей час ФФУ сплачувала оренду, зарплату й інші витрати. А це понад 28 млн грн на рік. Дивно, чи не правда? Адже це майже 30 футбольних полів. Загалом, на запитання: "Де гроші, Зін", у нашому випадку відповідь очевидна. Украли. Навіть більше, судячи з усього, наш "хлопчик", якого всі шукають, після перевірки виявився "хлопчиком, який пісяє" у власний колодязь...
Що ж, судячи з усього, керівнику ФФУ панові Павелку все-таки доведеться відповісти не тільки на безліч запитань щодо закупівлі десятків тонн чаю, кави й морепродуктів у 2015–2016 роках, а також про дивні контракти на закупівлю обладнання для заводу за завищеними цінами через безліч фірм-прокладок. Особливо цікаво, чому німецьке обладнання купували через Арабські Емірати. Але це таке. Із ким не буває. А сьогодні у ТСК і правоохоронних органів має відкритися друге дихання й додаткова мотивація для дещо інших запитань.
То чи був узагалі завод і якщо так, то які фінансові афери ховають за сімома печатками? Чому завод не працював більш ніж рік, і навіщо він переїхав подалі з очей у Краматорськ? І яка в усіх цих хитросплетіннях роль керівників ФФУ Андрія Павелка та його правої руки Вадима Костюченка?
А щоб нашим доблесним правоохоронцям було легше, нехай ознайомляться з дуже цікавою і скандальною історією, яка паралельно розвивається зараз у ФІФА. Екснардеп і голова бюджетного комітету нашого парламенту й одночасно президент Федерації футболу України Андрій Павелко, порушуючи статут ФІФА, був кілька років членом дисциплінарного комітету ФІФА. І лише журналістське розслідування спричинило серйозний скандал, який привів до певної угоди між вищим керівництвом ФІФА й самим Павелком, за якою Андрій Павелко добровільно виходить із комітету, платить штраф, а сама ФІФА закриває очі на багато резонансних справ навколо української Федерації та особисто її президента й підтримує його переобрання на наступний строк.
Ну що ж, як то кажуть, час пішов. Завод, очевидно, вже не наздогнати, а от викрити злочинний умисел організаторів цих "циркових гастролей" можна й потрібно. Й ухвалити вердикт. Чесний і справедливий. Ось це і стане маркером і лакмусовим папером для багатьох процесів у нашому спорті...
Джерело: "ГОРДОН"