Ситуація з "Північним потоком – 2" потребує спільної позиції Німеччини і США. Але вона повинна базуватися не на компенсації, а на політичному тиску
Хто ще сьогодні не говорить про "Північний потік – 2"? Що ж там відбувається?
"Фортуна" за останні кілька діб проклала 3,3 км другої нитки "Північний потік – 2" в економічній зоні Данії в Балтійському морі. У датських водах залишилося укласти біля 32 км, а в німецьких – 16,5 км. Такими темпами до вересня укладка буде закінчена. А ще беремо до уваги факт, що німецький регулятор встановив, що будівництво ділянки в Німеччині, яку добудують останньою, має завершитися до жовтня
Паралельно із цим компанія-оператор Nord Stream 2 AG продовжує судитися з ЄС щодо звільнення "Північний потік – 2" від норм газової директиви. Хочуть і продавати, і поставляти газ одноосібно, який там анбандлінг.
І поки Кремль активно просуває свій "комерційний проєкт", США поставили на паузу санкції. Не найкращий момент.
Ситуація навколо "Північного потоку – 2" зараз потребує політичного рішення, яке може полягати у спільній позиції Німеччини і США. Однак ця позиція не повинна базуватися на якогось роду компенсації або грошовому еквіваленті. На засоби політичного тиску треба відповідати засобами політичного тиску. Саме на це ми розраховуємо у спілкуванні з Німеччиною і всіма іншими партнерами, включаючи США.
Допоки існують умови, при яких "Газпром" і РФ можуть використовувати газ як політичну зброю, вони будуть це робити. Тому найкраще рішення: спільно домогтися застосування всіх правил європейського законодавства і до "Північного потоку – 2", і до самого "Газпрому".
Джерело: Lana Zerkal / Facebook
Опубліковано з особистого дозволу автора