Рішення про підвищення пенсійного віку в Росії не має ніякого стосунку до економічної доцільності. Пенсіонерів на панщину!
Влада РФ вирішує свої проблеми за кошт населення країни, вважає російський соціолог і політолог Ігор Ейдман.
Пенсіонерів на панщину! Рішення про підвищення пенсійного віку не має ніякого стосунку до економічної доцільності. Воно, радше, схоже на захист доходів власника активу за кошт інтересів працівників.
Річ у тому, що актив "Росія" належить кільком тисячам сімей вищих бюрократів і пов'язаних із ними великих власників. Саме вони отримують левову частку доходів від експлуатації природних багатств країни і праці її жителів.
Інтереси господарів охороняє величезний натовп охоронців і наглядачів (спецслужби, армія, поліція, Росгвардія тощо). Їхніх привілеїв пенсійна реформа не торкнеться. Вирішувати свої проблеми власники країни будуть за рахунок непривілейованої більшості населення.
Корпорацією "Росія" бездарно керують, і тому вона переживає серйозні труднощі (криза, санкції). У власників компанії є вибір: скорочувати свої дивіденди або витрати на персонал (населення). Господарі вирішують свої проблеми за кошт працівників.
Навіть більш точна метафора – кріпосний маєток "Росія". Господар на ярмарку все програв у карти. Але стрілятися не збирається і вимагає від керівника збільшити дохід із маєтку, щоби компенсувати програш. Керівник повідомляє, що "літні селяни байдикують, панщину не відпрацьовують, оброк не платять". "Неподобство", – обурюється непутящий поміщик. І всіх своїх кріпаків, які ще можуть хоч якось триматися на ногах, наказує терміново гнати на панщину або обкласти оброком.
Джерело: Игорь Эйдман / Facebook
Опубліковано з особистого дозволу автора