СБУ вперше розказала, як "Альфа" тримала "дорогу життя" на Бахмут. Це унікальна операція
"Дорога життя" на Бахмут.
Часто чую фразу: "Про війну треба казати правду". Згоден із цим, та "окопну" правду про війну донести за 1 тис. км від місця боїв не так легко. Але потрібно. Один із фільмів, який здійснив таку спробу, вийшов учора на "плюсах".
"Документалка" про одну з бойових сторінок Центру спецоперацій "А" СБУ (відомого як "Альфа"). СБУ вперше розказала, як "Альфа" тримала "дорогу життя" на Бахмут. Надважка операція, яка давала змогу утримувати місто та продовжувати постачання наших воїнів. Завдяки професійним і самовідданим діям "Альфи" вдалося виграти важливий для оборони Донбасу час.
Фільм про утримання бахмутської "дороги життя" – це справжня історія про одну з найскладніших операцій спецпризначенців СБУ. Це і є та правда війни, якої нам часто не вистачає на екранах, щоб трошки відійти від політичної гризні й повернутися в реальність, яка є у нас у країні. У фільмі є історія про нараду в Бахмуті, яку проводив голова СБУ Малюк перед тим, як альфівці почали тримати "дорогу життя". Можу сказати, що сьогодні ЦСО "А" працює на рівні найкращих світових спецпідрозділів. А за рівнем складності задач, які виконує, їй узагалі немає рівних у світі.
Окремий акцент фільму – робота дронів СБУ. Унікальні розробки дозволяють знищувати відносно недорогими дронами техніку ворога вартістю в мільйони доларів. Цифри, які прозвучали у фільмі, вражають: біля Бахмута "Альфою" було знищено більш як 100 одиниць техніки, понад 200 пошкоджено. А під час одного з виходів спеців СБУ біля села Кліщіївка було знищено 79 (!) одиниць ворожої техніки.
Є у стрічці й про ціну, яку ми платимо на війні. Більшість із працівників СБУ отримують нагороди закритими указами. Але у фільмі вперше називають прізвище одного з героїв – Олександра Вдовіченка, повного кавалера ордену "За мужність", Героя України. Він – снайпер-профі, який віддав своє життя, утримуючи "дорогу життя".
Сподіваюся, час, коли глядача намагалися заспокоїти й менше турбувати війною, минув. Більше правди на екрані – те, що має повернути в реальність і політиків, і суспільство.
Джерело: "Цензор.НЕТ"