Після зміцнення союзу Путіна і Лукашенка до територій, де росіян ненавидять як окупантів і поневолювачів, додається Білорусь
Схоже, брату нашому, Олександрові Григоровичу, усе ж викрутили руки. Зовсім влитися до складу Росії він не погодився, і до цього, судячи з деяких ремарок Путіна, ще дуже далеко. Але на багато і погодився, зробивши такі потрібні Путіну подарунки до виборів.
Хто виграв, а хто у програші?
Виграв трохи наш режим і особисто Путін. Жодної особливої радості від зближення з Білоруссю не буде, але, по-перше, начальство живе в минулому і цього не розуміє, по-друге, базовим електоратом "Единой России" це сприйматиметься все ж у плюс, що важливо на тлі масштабних мінусів. Щось, напевно, в обмін на його гарну поведінку пообіцяли й Лукашенку.
А хто програв?
Головним переможеним від зміцнення союзу двох диктатур є народ Білорусі. Поки Білорусь незалежна, шанси на інтеграцію в Європу одразу ж після падіння режиму Лукашенка дуже великі. Білорусь же в обіймах нашої імперії розділятиме її долю, а нам, найімовірніше, ще деякий час бути в нинішньому стані.
Я вважаю, програв народ Росії. І тому, що свято відновлення єдності оплачуватимуть пересічні громадяни Росії, і, головне, тому, що до тих територій, де нас ненавидять як окупантів і поневолювачів, додається Білорусь. Власне, ставлення до нас стало погіршуватися із самого моменту відкритої підтримки Лукашенка після його провалу на виборах. Але тепер буде ще гірше.
Утім, сподіваюся, усе це в доступному для огляду майбутньому закінчиться!
Джерело: Леонид Гозман / Facebook
Опубліковано з особистого дозволу автора