Головна причина того, що сталося в Кемерові, – корупція жахливих масштабів. Вона вже пожирає людей пекельним полум'ям
Немає жодних гарантій, що трагедія, яка сталася в російському Кемерові, не повториться в одному з міст України, вважає голова Всеукраїнської громадської організації "Об'єднана діаспора азербайджанців України" Хікмет Джавадов.
Після того, як прийшла новина про жахливу пожежу в ТЦ "Зимняя вишня" в російському місті Кемерові, унаслідок якої, тільки за офіційними даними, загинуло 64 людини, серед яких багато дітей, українські журналісти кинулися перевіряти правила пожежної безпеки в місцевих ТЦ. Не скрізь їм, до речі, дали з'ясувати ступінь готовності ТЦ до таких форс-мажорних випадків, до НП. Але все ж суть справи і глибина проблеми зовсім не в цьому.
Ми переконуємо самих себе в тому, що в Україні такого відбутися не може, хоча це не просто помилка. Це омана, що може обернутися трагедіями. І знаєте, чому я настроєний настільки песимістично? Тому що прекрасно розумію, у чому головна причина того, що сталося в ТЦ "Зимняя вишня" в Кемерові. Це – корупція жахливих масштабів. Вона, як бачимо, уже пожирає людей пекельним полум'ям.
І тут я пропоную згадати про те, що міжнародна організація Transparency International оприлюднила щорічний індекс сприйняття корупції наприкінці лютого. Кожній країні надали оцінку від 0 (дуже високий рівень корупції) до 100 (низький рівень корупції). Україна цього року дістала 30 балів зі 100 можливих, поліпшивши весь результат порівняно з 2016 роком усього на 1 бал. Тому на карті Європи Україна і Росія (у якої 29 балів) – найбільш корумповані країни.
Простіше кажучи, в Україні є рівно така сама проблема, як і в Росії. А якщо так, то хто дасть гарантії того, що трагедія, на зразок тієї, що сталася в російському Кемерові, не трапиться в одному з міст України?! На мою думку, ніхто. Водночас я зовсім не відкидаю, що в разі, не дай боже, такої самої трагедії в Україні, ми тут побачимо ще одну схожість представників нашої влади з російською.
Усі бачили, як кемеровський губернатор Тулєєв попросив вибачення в Путіна за те, що трагедія трапилася на його території, а про людей, які зібралися на стихійний мітинг, відгукнувся, що це "бузотери", які "вирішують свої проблеми". Тобто чиновник віддав перевагу цинічно брехати, принагідно принижуючи тих, хто пережив страшне горе. А тепер дайте відповідь: мало в Україні було випадків, коли представники влади відкрито брехали суспільству? Мало було прикладів того, як глашатаї влади відкрито ділять громадян країни на "своїх" і "чужих"?
На жаль, чимало. Наведу лише один такий приклад. Радник президента України Юрій Бірюков зробив днями публікацію у Facebook, яка викликала великий резонанс. Ще б пак, у ній "зрадофілам" було надано наступну сходинку національної загрози – "вороги". Ними, повторюю, називали всіх тих, хто кричить про величезний пласт невирішених проблем і не вірить словам президентських піарників про нечувані здобутки в усіх сферах.
Сильно пост Бірюкова відрізняється від заяв Тулєєва? Про мене, то ні. А в плані готовності багатьох представників влади ставити знак рівності між словами "Україна" та "Порошенко" і зовсім схожою діяльністю їхніх російських колег, які звикли звітувати перед главою держави, а не перед народом. І саме в цьому я бачу головну проблему нашої з вами країни.
Можна скільки завгодно висилати російських дипломатів з України, говорити про небезпеки "русского мира", але всі ці слова і дії не відведуть від нас потенційної загрози, поки ми не змінимо правил гри в Україні. А вони, на превеликий жаль, дуже схожі на ті, що і в Росії. І ганебне сусідство України з цією країною в рейтингу корупції – теж найяскравіший доказ.
Джерело: "ГОРДОН"