Білорусь проголосувала проти резолюції про права людини у Криму. Це другий ніж у спину Україні
У голосуванні щодо резолюції ООН про права людини у Криму Мінську знову "не вистачило нейтральності для інакшої від позиції РФ", уважає віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко.
У Мінську "московскоє время" і північна погода, пролітає мокрий сніг. У зимову пору перший літак не о шостій, а о п'ятій... Але то таке...
Сьогодні поїздка в Мінськ дається особливо важко. У вівторок третій комітет ООН проголосував оновлену, жорстку і дуже важливу резолюцію по ситуації з правами людини в окупованому Криму. "За" – більше ніж 70 країн, майже стільки ж утрималися. "Проти" – лише 25. Серед них – Білорусь. Разом із РФ, звичайно.
Це – не нейтральна позиція, а цілком конкретна. Нейтральні країни хоча б утрималися, Білорусі знову не вистачило "нейтральності" для інакшої від позиції РФ. Але при цьому Мінськ претендує на певні миротворчі лаври, наголошуючи, що створює нейтральний майданчик для переговорів по Донбасу.
Я як український політик і як учасник переговорів у мінських групах розцінюю вчорашнє голосування білоруської делегації у третьому комітеті ООН по резолюції по Криму як таке, яке йде врозріз із гучними заявами про нейтральність. Це другий ніж у спину Україні. Після подібного минулорічного голосування. Викладаю свою позицію максимально дипломатично, мовчати не вважаю за можливе.
P.S. Дякую нашому послу в ООН Володимиру Єльченку, Мустафі Джемілєву (який у свій день народження поїхав у Нью-Йорк працювати для підтримки декларації) та Ахтему Чийгозу, які дуже багато зробили для просування резолюції. Голосування в Генасамблеї по цій принциповій для України резолюції – у грудні. Ми б хотіли бачити бодай нейтральність від тих країн, які голосно заявляють про свою нейтральність, громадяни яких представлені в місії СММ ОБСЄ і які хочуть долучитися до миротворчої місії на Донбасі.
Джерело: Iryna Gerashchenko / Facebook
Опубліковано з особистого дозволу автора