Закон про позбавлення нардепів права на депутатські виплати в разі прогулів становить корупційні ризики
Народні депутати, які позбавили себе депутатських виплат, фактично визнають, що вони їм не потрібні й у них є інші джерела на організацію приймалень, вважає нардепка від "Європейської солідарності" Ірина Геращенко.
ВР прийняла популістський закон, який може сподобатися невибагливому споживачу інформації. Мова про позбавлення народних депутатів права на депутатські виплати, якщо вони без поважної причини не голосуватимуть на пленарних засіданнях або пропускатимуть засідання комітетів. Начебто все правильно, виборців дратують прогули, і треба карати неправдивих депутатів гривнею. Але в цьому законі мова йде не лише про позбавлення депутатів зарплат (що було б ще справедливим), але й так званих коштів на депутатські повноваження, тобто на виконання своїх представницьких функцій, роботу приймалень та інше. Що вже б'є безпосередньо по людях.
Насправді цим законом діяльність депутата зводиться від політики до математики, а функції вже повністю переводяться у кнопочку. Відтепер неважливо, чи має депутат позицію і чи відстоює він її, якої якості закони подає, як працює на окрузі, чи займає активну позицію у формуванні зовнішньої та внутрішньої політики. Головне – справно натискати кнопку. Так руйнується парламентаризм, адже в більшості парламентів світу політики чудово усвідомлюють, що неучасть у голосуванні, особливо якщо мова йде про опозицію, – це також один із варіантів висловлення позиції.
Я вважаю себе сумлінним депутатом, що не пропускає засідань, читає закони, готує поправки, має чіткі ідеологічні позиції. І завжди виступаю за політичну відповідальність політиків за діяльність чи бездіяльність. Я вважаю підлітковим інфантилізмом зводити роль депутата до функції. І дійсно, аби просто натискати кнопку – не обов'язково бути політиком. Мовчу вже про корупційні ризики цього законопроєкту. Адже депутати, які проголосували за позбавлення самих себе виплат на депутатські повноваження, фактично визнають, що їм вони не потрібні й у них є інші джерела на організацію приймалень, вирішення проблем виборців.
Джерело: Iryna Gerashchenko / Facebook
Опубліковано з особистого дозволу автора