Обвинувальний вирок не створює для Трампа перешкод для участі у виборах, він може вести кампанію хоч із в'язниці
Дональд Трамп – усе?
Не зовсім.
Обвинувальний вирок не створює для нього юридичних перешкод для участі у виборах президента США. Він може вести кампанію хоч із тюремної камери, узагалі не проблема.
З іншого боку, політично вирок створює Трампу три основні проблеми, які треба вирішити.
- Донори. Частина з них може не захотіти фінансувати засудженого, чисто репутаційно. В інших можуть виникнути проблеми з переказуванням коштів. Треті захочуть від штабу Трампа поступок, щоб гарантувати свої інвестиції.
- Виборці, які вагаються. Частина з них не захоче голосувати за засудженого кандидата. Зараз штатів, які вагаються, шість, і в більшості Трамп незначно випереджає Байдена. Обвинувальний вирок потребуватиме від Трампа додаткових зусиль, щоб переконати людей підтримувати його, незважаючи на обвинувачення.
- Республіканська партія. Обвинувачення може призвести до бродіння серед антитрампівськи налаштованих помірних республіканців, які можуть спробувати взяти реванш і не висувати Трампа кандидатом у президенти на з'їзді партії в липні. Або вимагати від нього взяти до себе віцепрезидента з-поміж помірних. Але це репутаційні витрати. Якщо Трампа посадять, партія буде змушена йти з ним до кінця або ризикує програти вибори знову.
Час у Трампа ще є, щоб спробувати згладити кути й домовитися. Його штаб швидко зорієнтувався й уже поширює меседж про те, що Трамп – політв'язень, якого переслідують демократи в політично мотивованих справах (як на фото внизу, наприклад).
У штабі Байдена відіграватимуть тему "кримінальника" як головного опонента президента США. Мовляв, не подобається чинний глава держави – подивіться, хто йому протистоїть і яке у нього моральне обличчя. А там до листопада вдасться збити рейтинги Трампа й набрати досить, щоб виграти штати, які вагаються.
Загалом, із цього обвинувального вироку починається "найгарячіша" фаза виборчої кампанії у США, у яку вони дедалі більше скочуються в міру наближення липневих партійних з'їздів та осіннього сезону.
Я вже казав, що для нас ці вибори фундаментально нічого не змінюють. Логіка війни залишиться такою, як і раніше, і ні Трамп, ні Байден, з огляду на їхні заяви, не збираються її різко змінювати. Рамку переговорів однаково формують зараз на міжнародному рівні, хочемо ми цього чи ні. І далі треба буде дивитися за підсумком саміту миру у Швейцарії і російських маневрів у незахідному світі.
Джерело: Iliya Kusa / Facebook
Опубліковано з особистого дозволу автора