Говорити про мир, коли частину країни окуповано і щотижня гинуть люди, означає мати страусиний характер. Це позиція безвольних політиків
Ставлення кандидатів у президенти до війни – чудовий тест на патріотизм, уважає журналіст Юрій Бутусов.
Я бачу, ставлення до війни кандидатів у президенти є чудовим тестом на патріотизм. Популісти бояться говорити про перемогу над Росією і постійно повторюють про мир, тому що в соцопитуваннях кажуть, що більшість електорату не хоче війни, а хоче тільки миру. Переконаний, що спроба планувати стратегію тільки на основі соцопитувань, спроба говорити не про способи захисту батьківщини, а про мир – це позиція слабких і безвольних політиків. Говорити про мир, коли частину нашої країни окуповано, коли щотижня гинуть люди, коли Путін продовжує агресію в Чорному та Азовському морях, підриває людей у Києві – це означає мати страусиний характер. Будь-яка політична програма, де не йдеться про те, як бити ворога, як звільнити Донбас і Крим, як боротися з Росією на всіх фронтах, – це безвідповідальність щодо боротьби за свободу і незалежність.
Україна втратила в цій війні приблизно 3 тис. загиблих воїнів, багато тисяч пораненими – не тому що всі вони дуже любили війну. Більшість наших бійців теж із задоволенням жила б у мирі і нікуди б не їхала. Сім'ї загиблих проголосували б за мир у повному складі, вони не хотіли загибелі близьких.
У 2013-му більшість не підтримувала революції, у 2014-му більшість не виступала за початок АТО. Але країні довелося піти на війну, і кращі з найкращих відклали свої справи і пішли в бій. Українські воїни та українські волонтери – ось та найактивніша частина суспільства, яка рухає Україну вперед, усі гідні й енергійні українці зробили свій внесок у захист батьківщини від російської агресії. І ця найактивніша частина суспільства – це двигун України, і цим людям не потрібні розповіді про мир, їм треба чітко розуміти, як державні лідери збираються вести Україну до перемоги.
Чесна позиція – це пояснити громадянам, що ми прагнемо до миру. Але щоб його досягти, нам доведеться перемогти у війні. Стратегія перемоги у війні – це перший пункт програми досягнення миру. Якщо, звичайно, кандидат щиро збирається стати верховним головнокомандувачем і розуміє, що це означає.
Джерело: Юрий Бутусов / Facebook
Опубліковано з особистого дозволу автора