У кадрових змінах у Збройних силах немає політики. Це спроба підвищити якість управління ЗСУ до призначення нового міністра оборони
Начальник Генштабу ЗСУ Руслан Хомчак поставив завдання впровадити самостійні рішення командирів усіх рівнів під час навчальних занять та уникати показухи, зазначив головний редактор сайта "Цензор.НЕТ" Юрій Бутусов.
Кадрові зміни в командуванні ЗСУ – що за цим стоїть?
Генерал-полковника Сергія Попка звільнено з посади командувача Сухопутних військ. Йому запропонували посаду начальника Головної інспекції Міністерства оборони, але це питання буде розглянуто й рішення ухвалить уже новий міністр.
Командувачем Сухопутних військ призначено генерал-лейтенанта Олександра Сирського, який обіймав пост командувача операції Об'єднаних сил.
На посаду командувача операції Об'єднаних сил призначено генерал-лейтенанта Володимира Кравченка, який обіймав пост командувача оперативного командування "Північ".
Кадрові перестановки не є чимось революційним. Усі ці призначення зроблено за поданням начальника Генерального штабу Руслана Хомчака.
Якщо давати оцінки значущості – Сирський дістав серйозне підвищення. Посада командувача СВ – одна з головних. Також крок уперед у кар'єрі зроблено і для Кравченка.
Володимир Кравченко – менш медійна особа, до якихось відомих скандалів не причетний, був на керівних посадах у секторах А, С, оперативно-тактичному угрупованні "Маріуполь", його поважає низка відомих мені ветеранів. Подивимося, що в нього вийде на такій високій посаді, коли він перебуватиме під загальною увагою.
Ці призначення, за оцінкою "Цензор.НЕТ", спрямовано на поліпшення керованості ЗСУ в тому руслі, як це бачить Хомчак.
Результати червневих навчань і методичних зборів командирів бригад на полігоні Широкий Лан зазнали дуже критичного розбирання з боку керівництва Генштабу, організацію одного з етапів маневрів узагалі було визнано незадовільною. Командування СВ останнім часом наражалося на жорстку критику з боку ГШ, і звільнення Попка – результат оцінювання стану сухопутних військ ЗСУ.
Начальник Генштабу поставив завдання змінити якість бойової підготовки, упровадити імпровізацію і самостійні рішення командирів усіх рівнів під час навчальних занять, уникати заздалегідь спланованої показухи – а саме це було на Широкому Лані.
Водночас те, як організував бойову підготовку генерал-лейтенант Сирський у зоні ООС, дістало високу оцінку, тому просування Сирського – це закономірний крок.
Кредит довіри надано і Кравченку.
У цих кадрових призначеннях немає політики – Сирського було призначено в ООС за Порошенка, його просував колишній начальник ГШ Муженко. І ці кадрові призначення не є провісниками реформ. Радше це спроба підвищити якість управління й логіку в нинішньому форматі ЗСУ до моменту призначення нового міністра оборони.
Зараз новому командувачу Сухопутних військ доведеться вирішувати багато кадрових проблем, насамперед на рівні командування ОК і командирів бригад.
Бригади дуже різні, усе залежить від командирів. Є мотивовані з'єднання, службою в яких пишаються. Такі, якою, наприклад, наразі є 24-та механізована бригада полковника Валерія Гудзя.
А є такі випадки, як 92-га бригада, щодо якої майбутня народна депутатка з Харкова Марія Мезенцева передала Володимирові Зеленському звернення волонтерів із проханням розглянути стан справ у бригаді та скандали за участю комбрига Володимира Кокорєва.
Звичайно, хотілося б, щоб нове командування Сухопутних військ тепер відповідало не тільки за бойовий складник, за нову якість бойової підготовки, за виховання командирів, у яких заохочують ініціативу, імпровізацію та самостійність під час маневрів і бойових дій, але й за те, щоб командири самі поводилися як зразкові офіцери. Щоб тих, хто розвалює колективи, задовбує особовий склад нескінченними шикуваннями у ППД, бирками, позбавляє нормального відпочинку й вільного часу, швидко приводили до тями відповідно до чинних порядків, не чекаючи, поки президенту передаватимуть колективні звернення.
Загалом, подивимося, як виявлять тепер себе нові призначення. Хвалити авансом нікого не варто, будемо чекати на результати, будемо намагатися їх висвітлити. Зважаючи на все, ці кадрові зміни – далеко не останні.
Джерело: Юрий Бутусов / Facebook
Опубліковано з особистого дозволу автора