Поліцейський у Дніпрі застосував зброю обґрунтовано. Верховна Рада й Кабмін не хочуть узаконити застосування поліцією нелетальних засобів зупинення злочинців
Силогава навмисно намагався спровокувати зіткнення з поліцейськими. Парламент і уряд відмовилися узаконити застосування електрошокерів співробітниками поліції, тому негайно зупинити напад, окрім як вогнепальною зброєю, було неможливо.
Подивився відео з камер і з телефона у Дніпрі.
1. Громадянин Джумбері Силогава вів машину, порушив правила дорожнього руху прямо на очах екіпажу патрульної поліції в центрі міста. Факт порушення безперечний, зупинення поліцією було законним.
2. Після зупинення машини Силогава пересів на місце пасажира, а на місце водія пересадив жінку, яка їхала на пасажирському місці. Цілком імовірно, тому, що знаходився у стані сильного алкогольного сп’яніння, як це засвідчила посмертна експертиза поліції, бо навіщо пересідати з водійського крісла тверезій людині? Силогава намагався уникнути відповідальності за правопорушення. Жінка сприяла його діям.
3. Поліцейські діяли абсолютно коректно в рамках закону. Але жінка відмовилася виконувати законні вимоги й вийти з машини і спровокувала застосування сили. Поліцейські намагалися затримати жінку й витягнути її з машини законно.
4. Громадянин Силогава навмисно намагався спровокувати зіткнення з поліцейськими, ображав поліцейських і не виконував законних вимог поліції. Саме Силогава спровокував конфлікт і зчинив безпідставний напад на поліцейських попри їхні цілком законні й обґрунтовані вимоги.
5. Поліцейський застосував зброю обґрунтовано після нападу Силогави на поліцейську та спричинення їй серйозних тілесних ушкоджень, які могли призвести до загибелі поліцейської. Застосування зброї на ураження вважаю обґрунтованим, оскільки правопорушник поводився й діяв агресивно і його дії були загрозою для життя співробітника поліції.
6. Дії співробітників поліції законні. Жінка стала співучасницею злочину – нападу на співробітників поліції.
7. Парламент і уряд відмовилися узаконити застосування електрошокерів співробітниками поліції, тому негайно зупинити такий напад, окрім як вогнепальною зброєю, було неможливо. Відповідальність за застосування вогнепальної зброї для зупинення нападів на поліцію несе Верховна Рада й Кабмін, які не хочуть узаконити застосування поліцією нелетальних засобів зупинення злочинців – електрошокерів. У таких випадках застосування електрошокерів є виправданим, і це змогло б урятувати життя правопорушника.
Джерело: Юрій Бутусов / Facebook
Опубліковано з особистого дозволу автора