Люди намагаються самі забезпечити себе і рідних киснем, проте не знають елементарних правил поводження з таким обладнанням

Фото: Евгений Комаровский / Facebook
Замість політичних ток-шоу населенню потрібно щовечора розповідати, що таке редуктор і кисневий балон, вважає лікар-педіатр Євген Комаровський.

Тема дуже важлива. Нині дійсно є наболілою аж до того, що тисячі людей самостійно намагаються вирішити проблему забезпечення себе і рідних в разі потреби киснем, затягуючи в дім до ліжка хворого величезні кисневі балони... Але це ж надзвичайно небезпечно – потрібно пам'ятати, що кисень несумісний із жирами – руками в олії або чомусь схожому не можна працювати з кисневими балонами, що це обладнання вибухонебезпечне, а отже, треба бути обережнішим із вогнем. Людям потрібно постійно розповідати про техніку безпеки під час використання кисню: як і де потрібно розміщувати балони хоча б.

Якщо перебіг вашої коронавірусної інфекції такий, що ви реально відчуваєте дефіцит кисню і пульсоксиметр вам показує сатурацію, нижчу за 92%, то кисневий балончик на 40 вдихів або киснева подушка, якою ви користуватиметеся протягом трьох хвилин, нічого принципово не змінять.

Якщо у вас є відчуття нестачі повітря і/або пульсоксиметр показує нижче за 93% – вам потрібен кисень. Звісно, найефективніший і найбезпечніший спосіб у домашніх умовах – використання кисневого концентратора. А цей прилад бере повітря з кімнати, дещо з ним робить, і на виході маємо із 21% кисню, що міститься в повітрі, майже чистий кисень. Тому дуже важливо зробити так, щоб у кімнату надходило свіже повітря – приладу потрібно звідкись брати кисень. І якщо ви поставили концентратор у кімнату, але все навколо закрили, щоб хворого, не дай боже, не продуло, то прилад не зможе ефективно працювати – йому просто нізвідки буде брати кисень.

Отже, ви вирішили купити або взяти в оренду кисневий концентратор. Але прилад цей має бути розрахованим щонайменше на 5 літрів на хвилину (а краще на 10), і використовувати його з маскою або носовою канюлею потрібно стільки, поки у вас не зникне відчуття нестачі повітря, поки ви не перестанете задихатися і сатурація у вас не стане 95% і вище. Скільки на це потрібно часу – не знає ніхто. Але, окрім концентратора, обов'язково ще лежати на животі щонайменше чотири – шість годин на день. І тільки коли вам стане суб'єктивно і об'єктивно (сатурація підніметься щонайменше до 93–95%) краще, ви зможете поділитися концентратором із тим, хто його потребує.

А взагалі мене просто переповнює обурення, коли ви ставите такі запитання. Про техніку безпеки під час поводження з киснем – ну ви ж чули в новинах, як у багатьох містах у лікарнях вибухають кисневі балони і від цього гинуть люди? – потрібно розповідати по всіх каналах постійно. Тому що все це відбувається через те, що люди вперше в житті підходять до кисневого балона, вони не знають, що таке редуктор, що на ньому є спеціальний дозатор, який регулює кількість кисню... Усього цього вони не розуміють, не знають елементарних правил поводження з таким обладнанням. Тому замість політичних ток-шоу треба щовечора розповідати, що таке редуктор і кисневий балон, як із ними правильно поводитися, щоб люди могли самі виживати, якщо держава не може їх забезпечити всім необхідним у такій ситуації. Усім здоров'я!

Джерело: komarovskiy.net

Опубліковано з особистого дозволу автора