Ціна на біткоіни росте просто на хайпі. Надувається чергова бульбашка. Мабуть, найбільша в історії людства

Фото: Тарас Козак / Facebook
Колись криптовалюта замінить звичні гроші, а ціни на них будуть формуватися потужностями економік країн або активами великих компаній, зазначив фінансист Тарас Козак.

Розвиток суспільства та економіки, як його важливої складової, йде нетривіальним шляхом. Усе частіше ламаються "вічні" істини. Від "Це просто неможливо!" до "Неймовірно, але факт!" у сучасному світі – дні, а то й миттєвості.

В останні роки просто рухнуло кілька непорушних постулатів. Зокрема, ми вже звикли, що можна випускати боргові фінансові інструменти з негативною (від’ємною) дохідністю. Тобто країни чи компанії залучають в інвесторів гроші на розвиток, а за кілька років віддають інвесторам менше. І інвестори задоволені! Навіть в Україні за депозити у євро в деяких банках нині треба доплачувати.

У 2020 році ще один розрив шаблонів – від’ємна ціна на біржовий товар! Ціна на найбільш популярний сорт американської нафти Light Sweet (WTI) падала до позначки -$40 (мінус 40 баксів) за барель. Звісно, усе там було не так просто, але можна ж було купити нафту і ще отримати доплату за кожен барель.

І головний герой останніх років – це, безперечно, біткоін із класу криптовалют. Щиро кажучи, я вірю у криптовалюти. Їхня суть полягає в тому, що, хоча вона і електронна, її не можна скопіювати як звичайний файл. Дуже зручно і надійно для миттєвих фінансових розрахунків по світу. Колись вони замінять звичні гроші. І ціни на криптовалюти формуватимуться потужностями економік країн чи активами великих компаній.

Але я не вірю в біткоін. Не вірю, що фактично математичний розрахунок числа коштує десятки тисяч доларів. Хоч кількість чисел і обмежена в кожній криптовалюті (бітків не може бути більше за 21 млн), самих криптовалют може бути безліч. А біткоін просто перший. І, до речі, далеко не найкращий із точки зору зручності, швидкості та функціональності.

Ціна на біткоін росте просто на хайпі. Просто надувається чергова бульбашка. Мабуть, найбільша в історії людства. Апологети біткоіна вірять у нього приблизно так, як вірили в тюльпанові цибулини під час однойменної лихоманки в Голландії XVII століття.

Так само інвестори вірили в доткоми у 2000 році. І пояснювали це один одному, що інтернет-компанії – це майбутнє світової економіки і їхні акції треба купувати по будь-якій ціні. Бо "буде тільки дорожчати"! Як ми знаємо, більшість тих інтернет-компаній перетворилася на пшик, хоча ера інтернет-компаній усе-таки настає.

Сьогодні ціна біткоіна штурмує позначку $50 тис. Чимало інвесторів очікує зростання до $100 тис. І вище. Час покаже.

Лише закликаю не вкладати всі свої кошти в біткоін. Як і в будь-який інший фінансовий інструмент.

Джерело: Тарас Козак / Facebook

Опубліковано з особистого дозволу автора