"Доїння" корупціонера – один із найприбутковіших бізнесів в Україні. Середньорічний "надій" "митної попелиці" може сягати $10 млрд на рік
Це наша попелиця, і тільки ми її доїтимемо!
"Доїння" корупціонера – це один із найбільш прибуткових рентних, корупційних бізнесів в Україні.
Ви ніколи не замислювалися про те, чому в нас не "збивають" корупціонерів на зльоті, а чекають, доки вони обростуть "жирком"?
Схема працює так:
- Запускаємо корупційну "попелицю" на державні активи й фінансові потоки.
- Дозволяємо цій "попелиці" накопичити корупційну ренту.
- Обілечуємо "попелицю" і забираємо 20–30% награбованого.
Проілюструю цю ситуацію історією про попелицю й мураху. Такий собі біоморфізм місцевого розливу.
Перше, що попелиця робить після народження, – це проколює гострим хоботком стебло або листок рослини, висмоктує з нього сік, а його надлишок виділяє через дві трубочки, розташовані внизу на черевці, у вигляді крапель, збагачених цукром. Цей живильний сироп, який дістав назву "мурашине молочко", є важливою частиною мурашиного раціону. Деякі види попелиць можуть щохвилини виділяти краплі сиропу. Середньодобовий "надій", наприклад, липової попелиці може сягати 25 мг молочка. Добуванням цього цінного харчового продукту зайнято від 15% до 20% робочих особин мурашника.
Так ось. Перше, що "попелиця" робить після призначення, – це бере під контроль фінансові потоки в полі своєї компетенції. Надлишок грошей вона накопичує двома каналами: кеш і закордонні активи. Цей поживний капітал, що дістав назву "корупційне молочко", є важливою частиною раціону силових структур. Деякі види корупціонерів можуть щодня виділяти до $1 млн "корупційного молочка". Середньорічний "надій", наприклад, "митної попелиці" може сягати $10 млрд на рік. Добуванням цього цінного харчового продукту зайнято від 15% до 20% робочих особин силових структур.
Візит керівників наших антикорупційних органів у Вашингтон свідчить, що такі інституції в нас – це не про боротьбу з корупцією й повернення суспільству вкраденого.
Це про політичний контроль і вплив на ухвалення рішень.
Джерело: Алексей Кущ / Facebook