Європейські інтелектуали роками крутили платівку "антимусульманського расизму". Тепер вони – і єврейські спільноти в Європі – пожинають плоди
Читаючи виступ канцлера Німеччини Шольца в Бундестазі й заяви міністерки закордонних справ Німеччини Бербок в Ізраїлі в межах кризової дипломатії, хочу звернути увагу на сміливість у їхніх оцінках того, що відбувається. Це дає надію, що дії не розходитимуться зі словами й ми можемо побачити реальні строки за використання символіки ХАМАС і спалювання прапора держави Ізраїль у Європі.
Протягом першого тижня війни Ізраїлю з ХАМАС кількість і масовість пропалестинських мітингів у Європі впадали у вічі. Багатьом урядам довелося з метою безпеки скасувати заняття у єврейських школах, збільшити поліцейські патрулі біля єврейських організацій та посольств Ізраїлю. Я вже мовчу про соцмережі, де арабські громадяни ЄС у лоні демократії і прав людини з неприхованою радістю вітають звірства ХАМАС.
Що вдієш, європейські інтелектуали роками крутили платівку "антимусульманського расизму". Тепер вони – і єврейські спільноти в Європі – пожинають плоди.
На цьому тлі особливо цінні для мене міркування професорки етнології Сюзанни Шретер, глави Франкфуртського дослідницького центру глобального ісламу. У своїй статті для Neue Zürcher Zeitung вона пропонує поговорити про демонізацію євреїв. Питання поставлено прямо: а чи все добре з ісламською політикою Німеччини чи ми її повністю провалили? Куди подіти численні факти нападу на євреїв із боку мусульманських громад Німеччини? Чому війна на Близькому Сході підриває суспільства всередині Європи і куди це приведе в майбутньому?
Далі Шретер аналізує реакцію вельми респектабельної Центральної ради мусульман Німеччини (ZMD). І тут без сюрпризів: "Зупиніть бойові дії, але Ізраїль перший почав". Також професорка Шретер вказує на фінансування ісламських груп і асоціацій Німеччини урядами Туреччини, Ірану, країн Перської затоки. Висновок очевидний: політичний іслам із його огидним антисемітським обличчям у країнах розвиненої демократії потребує серйозного аналізу й адекватної оцінки.
Світ вступає у велику історичну тряску, і Європі доведеться відповідати на складні виклики. Відгородитися парканами й відкупитися грошима цього разу не вдасться.
Джерело: Leonid Nevzlin / Telegram