Більшість співробітників митної служби, яка формує майже половину дохідної частини бюджету, живе "на зарплату". Це приблизно 5 тис. грн G

Низькі зарплати інспекторів на українській митниці мотивує їх на два кроки – звільнятися або шукати інший "заробіток", зазначив екс-голова Державної митної служби України Анатолій Макаренко.

Кожен черговий проект бюджету відкриває пріоритети уряду на найближчий рік. Бюджети "зростання", "соціальних стандартів" та "покращення вже сьогодні" змінюють один одного із завидною постійністю. Якщо скласти в лінійку всі їхні девізи, ми повинні бути вже десь на вершині "економічного дива". Але, на жаль, із року в рік країна абсолютно не чудесним способом, а зусиллями нікчемного державного менеджменту перетворюється на одну з найбідніших європейських, і не тільки європейських, територій.

У нинішньому проекті мене, насамперед, цікавлять статті, пов'язані з реформою ДФС, соціальним захистом моїх колег-митників. Так-от, витрати на фіскальну службу з 11,8 млрд грн 2018 року скоротяться до 11,45 млрд грн у 2019-му. Витрати на митну інфраструктуру становитимуть лише приблизно 21 млн грн.

Що це означає? Перше, грошове утримання співробітників митних органів залишиться на попередньому рівні. Друге, жодного реального будівництва, ремонту пунктів пропуску не буде. Сьогодні вони у ганебному стані для будь-якої країни, яка себе поважає. Таке брудне "обличчя держави". З огляду на все, "умивати" його ніхто не планує.

Про зарплати митників говорили вже багато. "Їм ще й платять!" – найчастіше звучить у відповідь. Уявіть собі, більшість із 10 тис. співробітників митної служби, яка формує майже половину дохідної частини бюджету, живе "на зарплату". А заробітна плата інспектора, який має до п'яти років стажу, становить приблизно 5 тис. грн. Один із моїх колег, який прослужив на митниці 22 роки, заробляє сьогодні 6,6 тис. грн. Плюс, іноді премія приблизно 1 тис. грн.

Можна скільки завгодно говорити про корупцію на митниці. Але таке жебрацьке грошове утримання мотивує тільки на два кроки – звільнятися або шукати інший "заробіток". Результат професійних кадрів із митниці та численні корупційні скандали підтверджують, що іншого в цій ситуації не дано.

Сумнівів немає. Цьогорічний бюджет ухвалять з урахуванням хіба що передвиборчих "хотілок" різних лобістських груп. Ніхто нічого для митниці не робитиме. Залишається лише сподіватися на розуміння державних, а не "кишенькових" інтересів тими, хто буде формувати бюджет уже 2020 року.

Джерело: "ГОРДОН"