У розпал епідемії "свинячого грипу" митниця ухвалювала швидкі й нестандартні рішення. Двоє з моїх колег за ці рішення потрапили у в'язницю
Митний інспектор знову став заручником між нормами закону і ситуативною необхідністю, вважає ексголова Державної митної служби України, колишній заступник голови Державної фіскальної служби України Анатолій Макаренко.
У 2009-му, у розпал чергової епідемії чи то "курячого", чи то "свинячого грипу" ми (митниця) ухвалювали швидкі й нестандартні рішення. Маски, "Таміфлю", апарати ШВЛ. Усе треба було бігом, негайно. Як і зараз.
У 2010-му влада у країні змінилася.
Двоє з моїх колег за ці рішення потрапили у в'язницю. Досі відчуваю свою провину в тому, що змусив їх діяти швидко, адекватно обстановці і не зміг захистити. Сам тоді був у в'язниці.
Дуже схожа ситуація зараз. "Негідники-митники" заважають світлим поривам бізнесменів, політиків, волонтерів. Такий вигляд це має в інформаційному просторі. А по суті, митний інспектор знову став заручником між нормами закону і ситуативною необхідністю.
Прочитав пост Геннадія Корбана (до речі, пам'ятаєте, які рішення ми ухвалювали у 2014-му?) зі звинуваченнями співробітників митниці у зволіканні з оформленням апарата ШВЛ. Відразу прогнозую хвилі "народного гніву".
Упевнений, обурення і гнів необхідно адресувати не тим, хто виконує закон і норматив, а тим, хто їх формує.
Так буде чесніше й ефективніше. Та й місця в СІЗО збережемо для справжніх злочинців.
Джерело: Anatoly Makarenko / Fаcebook