Про яку безпеку громадян України на вулицях можна говорити, якщо журналістів б'ють під стінами прокуратури?
Побиття журналістки NewsOne свідчить про те, що правоохоронці оберігали Генпрокуратуру, а не українців, уважає генерал-лейтенант міліції, голова Львівської обласної партійної організації ВО "Батьківщина" Михайло Цимбалюк.
В Україні потрібно деполітизувати правоохоронні органи.
Усе нижчий професійний рівень поліції, катастрофічна деградація всієї правоохоронної системи, пов'язаність працівників поліції з конкретними політичними силами – це ті характеристики, які стають загрозливою буденністю нашої країни. Страшною життєвою прозою є й те, що практично чи не щодня ми читаємо про помилки працівників поліції, які призводять до травмувань або загибелі громадян України.
Уважаю, що випадок із побиттям журналістки телеканала NewsOne свідчить про ницість тих правоохоронців, які оберігали Генпрокуратуру, а не українців. Наскільки потрібно бути морально слабким, аби байдуже спостерігати за тим, як радикально налаштовані активісти били дівчину – тим більше журналістку, захист якої чітко прописаний в українському законодавстві. Про яку безпеку громадян України на вулицях можна говорити, коли таке безчинство відбувається під стінами прокуратури?
Практично всі телеканали в Україні мають своїх власників, але це не має нівелювати статус працівника ЗМІ. Журналіст завжди є журналістом, доки насправді виконує свою роботу – подобаються результати цієї роботи нам чи ні. Ба більше, право на повагу конституційно закріплене 28-ю статтею Основного закону нашої країни.
У підсумку світ облетіли не найкращі кадри з побиттям української журналістки – через це про Україну знову говоритимуть у далеко не в позитивному контексті – до нас не захочуть заходити інвестори, а туристи оминатимуть країну. Це банальні істини причиново-наслідковості одного безглуздого вчинку і повного ігнорування своїх обов’язків зі сторони правоохоронців. Так, насправді у країні стаються і страшніші речі, але саме цей факт ганебно показовим, публічним і якимось надто безглуздим.
Політику в цьому та багатьох інших конфліктах потрібно залишати осторонь. Адже однією із причин конкретно цієї ситуації є чергова міфічна поляризація країни – як і перед виборами 2004–2005 років, влада почала процес навішування ярликів електорату, коли відбувається поділ усіх нас на "нашоукраїнців" та "агентів Кремля". У такий спосіб у суспільстві зростає ненависть одне до одного і за правильного застосування відповідних технології влада легко може маніпулювати громадянами. Уважаю таку ситуацію жахливою і такою, яка не має права на існування у нашій країні.
Вихід із ситуації дуже складний і багатоаспектний, але якщо говорити про цей конкретний факт, то тут ми чітко бачимо необхідність деполітизації правоохоронних структур. Поліцейські мають дотримуватися законодавства, а не прямолінійно та вузьколобо виконувати вказівки свого керівника. Після цього ні на журналістів, ні на інших громадян ніхто не наважуватиметься нападати, адже це потягне за собою відповідальність. Ця ж конкретна ситуація, імовірно, так і залишиться без жодного справжнього розслідування зі сторони правоохоронців, на жаль.
Варто пам’ятати, що життя продовжуватиметься і після виборів, але те, яким воно буде, уже сьогодні залежить від кожного з нас. Ми повинні будувати правову країну, ми повинні відповідально віддавати свій голос на виборах, ми повинні поважати честь і гідність одне одного, бо тільки так ми переможемо у війні зовнішнього і внутрішнього ворога.
Джерело: "ГОРДОН"