В "Охматдиті" врятували немовля, яке не могло повноцінно дихати. Уперше в Україні хірурги зробили ризиковану операцію зі збільшення об’єму грудної клітки
У лікарні "Охматдит" провели унікальну операцію: врятували немовля, яке не могло повноцінно дихати.
У Національній дитячій спеціалізованій лікарні "Охматдит" уперше в Україні провели хірургічне втручання на грудній клітці дитині з асфіктичною торакальною дистрофією. Під час двох операцій медикам вдалося збільшити об'єм грудної клітки – зараз дитина тренується дихати самостійно.
Хлопчик народився з рідкісним синдромом – асфіктична торакальна дистрофія (Jeune's syndrome), що трапляється не частіше ніж раз на 130 тис. новонароджених. Такі діти народжуються з маленькою грудною кліткою: вона має дзвіноподібну форму й обмежує роботу легенів, що не дає дитині нормально дихати. У віці до одного року діти з таким симптомом можуть померти від дихальної недостатності, пневмонії або стають залежними від апаратів штучного дихання.
Коли пацієнта доправили в лікарню "Охматдит", фахівці вирішили вперше в Україні провести такій дитині операцію. Дитині був лише один місяць. Але команда хірургів узялася за ризиковану операцію: ребра з'єднали спеціальними металевими конструкціями так, що з довгих сегментів двох ребер робиться одне вдвічі довше, за рахунок чого збільшується об'єм грудної клітки. Хлопчику провели операцію у два етапи: у 1,5 місяця на правому боці й у 2,5 місяці на лівому.
Зараз у пацієнта загоїлися післяопераційні рани, об'єм грудної клітки збільшився, дитина тренується самостійно дихати.
Джерело: Михайло Радуцький / Facebook
Опубліковано з особистого дозволу автора